Yatırım yapmaya başla!

TESK Başkanı Palandöken’den Uyarı: İnternetten Alışveriş Yapanlar Bayramda Dikkatli Olmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayramlar ve özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerinin artmasıyla dolandırıcıların harekete geçtiğini belirtti. Bu konuda dikkatli olmaları için tüketicileri uyardı.
TESK Başkanı Palandöken’den Uyarı: İnternetten Alışveriş Yapanlar Bayramda Dikkatli Olmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye’de yaklaşık 40 milyon kişinin internet üzerinden alışveriş yaptığını dile getirdi. “Bayramlarda ve özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması, dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyor. Son dakika alışveriş çılgınlığına kapılıp internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli.” diyerek uyarıda bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde internetten bayram alışverişi yapan vatandaşları, dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Geride bıraktığımız günlerde ise Palandöken, esnafa özel kredi paketlerinin uzun vadeli olması gerektiğini bildirmişti.

Özellikle Ramazan’da e-ticaretin büyük bir yükseliş kaydettiğini vurgulayan Palandöken, internet üzerinden gerçekleşen yiyecek satışlarının yaklaşık %50 arttığını belirtti.

Ramazanda E-ticaret Büyük Bir Yükseliş KaydettiRamazan paketi bağışlarının dahi internetten yapıldığını belirten Palandöken, bayramlar ve diğer özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerin artmasıyla dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüldüğünü aktardı.

Başkan Palandöken ardından, “Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde siparişten farklı bir ürünün gönderilmesi ya da paranın ödenmesine rağmen ürünün alıcıya ulaşmaması gibi dolandırıcılık vakaları arttı. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, internetten bayram alışverişi yapan vatandaşlarımız uyanık olmalı.” diyerek internet dolandırıcılarına fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye’de yaklaşık 40 milyon kişinin internet alışverişi yaptığı ve en fazla giyim, aksesuar, gıda, elektronik ürünlerin satıldığı Palandöken tarafından açıklandı.

Başkan Bendevi Palandöken Tarafından Açıklandıİnternet alışverişlerinde dolandırıcılık vakalarının ve hak mağduriyetlerinin yaşanmaması için vatandaşların alışveriş esnasında dikkatli olmaları gerekiyor. Bununla ilgili olarak Palandöken, öncelikle alışveriş yapılacak sitenin adres çubuğuna dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Palandöken’in güvenlik konusunda yaptığı açıklamalara göre, sitelerin kurumsal olup olmadığı ve gizlilik esaslarına uygun hareket edilip edilmediğinin araştırılması da oldukça önemli. Palandöken son olarak, dolandırıcılık vakalarına mağdur olmamak için kredi kartı bilgilerinin çalınmasını önleyen 3D secure güvenli ödeme sistemi olan internet sitelerinin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum