Yatırım yapmaya başla!

Intel’den Kripto Para Madenciliğinde Enerji Tüketimini Azaltacak Aygıt Geliyor

Teknoloji devi Intel kripto para madenciliği yatırımı yapanları memnun edecek bir cihaz geliştirecek. İşte detaylar…
Intel’den Kripto Para Madenciliğinde Enerji Tüketimini Azaltacak Aygıt Geliyor

Son yıllarda kripto paraların değer kazanmasıyla beraber bu dijital paraların madenciliğine olan ilgide büyük artış yaşanmakta. Ancak yapılan madencilik esnasında tüketilen elektrik miktarı oldukça fazla olmakta. Bir süre önce kripto para madenciliğinin İzlanda’yı zor duruma soktuğu ve ülkenin madencilere vergi yaptırıma gitmesinin söz konusu olduğu gündemi meşgul etmişti.

Sektörünün en büyük teknoloji devlerinden biri olan Intel, kripto coin madenciliğinde yaşanan yüksek elektrik tüketimini önemli derecede azaltacak bir donanım hızlandırıcı geliştirmeyi planlıyor. Madencilere nefes aldıracak ‘donanım hızlandırıcı’ aygıtın patentini almak için Intel başvurusunu yapmış durumda.

Aygıt Elektrik Tüketimini %35 Azaltıyor

Intel geliştireceği olduğu donanım hızlandırıcı aygıt ile kripto paraların madenciliği esnasında yaşanan yüksek enerji tüketimini önemli oranda azaltmış olacak. Ürünün patent başvurusunu yapan teknoloji devi, bu sayede yapılan madencilik işlemini önemli ölçüde optimize etmiş olacak.

Intel geliştirmiş olduğu donanım hızlandırıcı adını verdiği aygıt ile kripto para madenciliğinde %35’e varan tasarruf sağlayacağını belirtiyor. Madencilik esnasında gerçekleştirilen işlemlerin donanımların en üst seviyede çalışmasını sağlıyor. Intel’in donanım hızlandırıcı aygıtı yapılan işlem sırasında kullanılan enerji miktarını azaltırken herhangi bir kaybın olmasını da engelliyor. Böylelikle yapılan madenciliğin de verimliliği artmış olacak.

Ekran Kartı ile Madencilik Yapanlar da Yararlanabilir

Intel’in patent başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde bireysel madencilik yapan kişiler de bu aygıttan yararlanabilecekler. Intel yaptığı açıklamada patent başvurusu yapılan donanımını sadece ASIC’lere özel değil çok sayıda madencilik aracında uygulanabileceğini belirtiyor.

Henüz patent başvurusu yapılmış olan aygıtın ne zaman onaylanacağı belirsizliğini koruyor. Ayrıca Intel bu aygıtı henüz geliştirip geliştirmediği de tam olarak netleşmiş değil. Konuyla ilgili daha somut gelişmeler için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum