Yatırım yapmaya başla!

Intel İsrail Merkezli Teknoloji Şirketleri ile Yapay Zeka Alanında Çalışmalar Yapacak

Teknoloji devi Intel, yapay zeka alanında da önemli çalışmalar yürütüyor. Şirket bu alanda İsrail merkezli şirketlere destek vereceğini duyurdu.
Intel İsrail Merkezli Teknoloji Şirketleri ile Yapay Zeka Alanında Çalışmalar Yapacak

Dünyanın önde gelen ABD’li teknoloji şirketlerinden Intel, geliştirdiği donanımsal ürünler ile pazarda büyük paya sahip. Başta işlemci olmak üzere anakart, işlemci ve sabit disk gibi ürünler geliştiren teknoloji devi yapay zeka alanında da oldukça aktif rol oynuyor. Şirketten gelen son açıklamalar, bu alanda başka teknoloji devleri ile ortak çalışmalar yapacağını gösteriyor.

Intel’in radarına olan ülkelerin başında İsrail’in geldiğini söyleyebiliriz. Şirket geçtiğimiz aylarda Intel, İsrail’de binlerce kişiye istihdam yaratmış ve 11 milyar dolara mal olan üretim tesisi kuracağını duyurmuştu. Gelen son haberler gösteriyor ki Intel’in İsrail’e ilgisi artarak devam ediyor. Teknoloji devi ülkedeki yapay zeka alanında faaliyet gösteren şirketlere destek vereceğini duyurdu.

Intel’den Yapay Zeka Atağı

Intel’den Yapay Zeka Atağı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Intel’in yetkilileri önümüzdeki dönemde yapay zekaya dair daha fazla yatırım yapacaklarını belirtiyor. Teknoloji devi Ignite adını verdiği bir programın üzerinde çalışıyor. Yaklaşık 5 ay sürecek eğitim programı ile yeni girişim şirketleri hedef alınacak. Intel’in ürünlerinin önemli bir kısmını İsrail’de geliştiriyor olması, yapay zeka alanında da buradaki şirketler ile işbirliği yapmasının önünü açıyor.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden Robert Holmes Swan, İsrail’deki operasyonlarını geliştirme niyetinde olduklarını ve bu yıl içerisinde 11 milyar dolar yatırım yaptıklarını söyledi. Yapay zeka ve İsrail konusunda değerlendirmelerde bulunan Swan, “İsrail; yapay zeka, özerk sistemler ve bunların altında yatan temel uygulayım bilimi gibi değişimleri içerisinde barındırma babında kritik öneme sahip teknolojiler konusunda derin bir beceri altyapısına sahip.

Bu yüzden onları Ignite programımıza seçmemiz kadar doğal bir durum yok. İki sene önce 15.3 milyar dolar vererek satın aldığımız özerk araç teknolojisi şirketi Mobileye’dan da son derece memnunum. Hiçbir pişmanlık duymuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Intel’den Huawei Açıklaması

Intel’den Huawei Açıklaması

Intel yetkilisi İsrail’de yapacakları yatırımlara dair bu açıklamalarda bulunurken, müşterilerinden biri olan Huawei’ye yönelik bazı söylemlerde bulundu. Bilindiği üzere Huawei, ABD yaptırımlarının etkisinde ve pek çok teknoloji devi şirket tarafından kara listeye alınmış durumda. Yaptırım uygulayan şirketlerden birisi ise Intel,

Intel yetkilisi, Huawei’nin kendileri için önemli bir müşteri olduğunu ifade ederek, “Yapmayı düşündüğümüz şey, dünyanın her yerindeki müşterilere hizmet vermeye odaklanmak ama aynı zamanda kurallara da uymak. Ülkemizin ambargo listesinde yer alan hiçbir ürünü göndermiyoruz.” diye konuştu. Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere Intel ile Huawei arasındaki ticaret mesafesi sürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum