Yatırım yapmaya başla!

Intel Geçici CEO’su Robert Swan’ı Kalıcı Pozisyona Getirdi

Intel geçici CEO'su Robert Swan’ı kalıcı pozisyona getirdi. Detaylar aşağıda;
Intel Geçici CEO’su Robert Swan’ı Kalıcı Pozisyona Getirdi

Intel, geçici CEO’su Robert Swan’ı kalıcı pozisyona getirerek, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Brian Krzanich’in istifasının hemen ardından başlayan CEO arayışını aylar sonra sona erdirdi. 58 yaşındaki Robert Swan’ın yedi aydır Intel’in geçici CEO’su ve 2016’dan beri şirketin CFO’su olarak görev yaptığı, ayrıca şirketin yönetim kuruluna seçildiği hatırlatıldı.

Halen finans başkan yardımcısı olan Todd Underwood’un da şirketin kalıcı bir CFO bulana kadar geçici CFO olarak görev yapacağı aktarıldı. Intel’in hisseleri Perşembe günü açılış öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 1.5 oranında düşerken atamanın, Intel’in 50 yıl içindeki 7. CEO atamasını temsil ettiği bildirildi.

Hissedarların da Robert Swan’u Intel’in portföyünü PC dışında çeşitlendirip çeşitlendirmeyeceğini izleyeceği söylendi.

Intel Robert Swan’ı Yeni CEO’su Olarak BelirlediBu noktada, Robert Swan’ın geçtiğimiz hafta verdiği bir demeçte kurulun bir seçim yapmasının zaamn alacağını söylediği bilgisinin de üzeri çizildi. Buna göre Swan; “Yönetim kuruluna veri girişimiz harika birini işe almak için zaman alıyor ve bu arada harika bir yönetim ekibine sahibiz ve müşterilerimize hizmet vermeye son derece odaklı olan 107 bin çalışanımız var” demişti.

Ayriyeten Swan, geçici olarak da iyi iş çıkartacaklarını fakat kısa vadede harika bir CEO’ya sahip olacaklarını dile getirmişti.

Intel Aylar Süren Arayışın Ardından Robert Swan’ı Yeni CEO’su Olarak Belirledi

Intel’in Yönetim Kurulu Başkanı Andy Bryant, Swan’ın CEO olarak atanmasıyla ilgili; “Araştırma komitesi, Intel’in evrimindeki bu kritik noktada doğru lideri belirlemek için bir dizi şirket içerisinden ve dışından adayı kapsamlı bir değerlendirmesini yaptı. Birçok üst düzey yönetici düşündük ve en iyi seçimin Bob olduğu sonucuna vardık.” dedi.

Açıklamasında Bryant; kurulun kararında önemli olan şeyin, Bob’un son 7 ay boyunca geçici CEO olarak olağanüstü iş çıkardığını ve bunun da Intel’in çarpıcı 2018 sonuçlarına yansıdığını da vurguladı. Nitekim Intel 2018’in son çeyreğinde gelir rekoru kırmış, 18.7 milyar dolar gelir elde ederek yüzde 9’luk bir büyümeye imza atmıştı. Bu da önceki döneme kıyasla yüzde 10 artış anlamına gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum