Yatırım yapmaya başla!

Dizüstü Bilgisayar Üzerinde Çalışan Intel Pil Ömrü ile Fark Yaratmak İstiyor

Teknoloji devi Intel, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarında 9 saate kadar pil ömrü sunmayı planlıyor.
Dizüstü Bilgisayar Üzerinde Çalışan Intel Pil Ömrü ile Fark Yaratmak İstiyor

Bilgisayar teknolojisinin pek çok farklı alanında aktif olarak faaliyet gösteren Intel’in dikkat çeken projelerinden birisi ise dizüstü bilgisayarlar. ABD’li teknoloji devinin bir süredir kendi dizüstü bilgisayarlarını geliştirdiği biliniyor. Bugüne kadar dizüstü bilgisayarların büyük bölümüne işlemci desteği sağlayan şirket, önümüzdeki dönemde kendi logosunun olduğu bilgisayarlar ile piyasada yer almaya hazırlanıyor.

Şirket aslında bu projeyi ilk olarak 2012 yılında kafasına koymuştu. Project Athena adı verilen proje ile piyasada yer alacak laptoplar ile Intel pek çok bilgisayar üreticisine rakip olmayı planlıyordu. Ancak o dönem yaşanan bazı aksilikler nedeniyle bu proje rafa kalkmıştı. Ancak geçtiğimiz yıl itibariyle projeyi yeniden hayata geçiren Intel, dizüstü bilgisayar modeline yoğunlaşmış durumda.

Pazarda Apple’ın MacBook serisi, Asus, Lenovo, Toshiba, Dell, HP gibi dişli rakipler karşısında Intel’in ne yapacağı merak konusu. Gelen son habere göre Project Athen kapsamında geliştirilen dizüstü bilgisayarların pil ömrü ile rakiplerinden ayrılması planlanıyor.

Intel 9 Saat Pil Ömrü Sağlayacak

Intel 9 Saat Pil Ömrü Sağlayacak

Bilgisayar dünyasının önde gelen şirketlerinden Intel, üzerinde çalıştığı dizüstü model ile birlikte kullanıcılara üst düzey bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Şirket geçtiğimiz yıl Project Athena kapsamında “İnsanı ihtiyaçlara uygun dizüstü bilgisayar” sloganı ile yola çıktı. Geliştirilecek olan dizüstü bilgisayarın minimalist tasarım, incelik ve pil ömrü ile dikkat çekmesi bekleniyor.

Başlıca rakip olarak MacBook ürünlerini belirleyen Intel, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarında 9 saat pil ömrü sunmayı amaçlıyor. Bugüne kadar piyasada yer alan dizüstü bilgisayarlar arasında herhangi bir modelin bu denli batarya ömrüne sahip olmadığını söyleyebiliriz. Intel eğer kafasına koyduğunu yapabilirse, güç tüketimi alanında çığır açmış olacaktır.

Intel test aşamalarında bilgisayarın ekran parlaklığını yüksek seviyede tutuyor ve işlemcisini tam performans ile çalıştırıyor. Yapılan testler ışığında teknoloji devi piyasaya süreceği dizüstü bilgisayarlarda 9 saat pil ömrü sunabileceğini iddia ediyor.

Intel’in Projesine Güveni Tam

Intel’in Projesine Güveni Tam

Intel’in önümüzdeki dönemde geliştireceği yeni nesil dizüstü bilgisayarlarını Project Athena çerçevesinde sunması bekleniyor. Bu bilgisayarlar şirketin en güçlü işlemcilerine ve uzun ömürlü saip bataryaya sahip olacak. Projede görev alan bir yetkili ise iddialı bir demeçte bulunarak “Bilgisayarınızın şarj aletini yanınıza almadan dışarı çıkabilmeniz için çalışıyoruz, bu noktaya geleceğimize söz veriyoruz.” ifadelerine yer veriyor.

Intel’in büyük bir titizlik ile üzerinde çalıştığı yeni nesil dizüstü bilgisayarlarını önümüzdeki yıldan itibaren tanıtması ve piyasaya sunması bekleniyor.İşlemci, anakart, ekran kartı ve ağ ürünleri gibi donanımsal ekipmanların üretimini gerçekleştiren Intel’in adını önümüzdeki dönemde kendi dizüstü bilgisayarı ile duymaya başlayacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum