Yatırım yapmaya başla!

Intel’den Devrim: 5G Modemli Dizüstü Bilgisayarlar Yolda!

Teknoloji devi Intel, 2019 yılından itibaren dizüstü bilgisayarlara 5G’yi kazandırmayı planlıyor.
Intel’den Devrim: 5G Modemli Dizüstü Bilgisayarlar Yolda!

Bilindiği üzere Intel, dünyadaki bilgisayarların büyük bölümünün işlemci desteğini vermektedir. Rakibi AMD ile beraber rekabet içerisinde olan dev firma her geçen gün teknolojik yeniliklere imza atmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda ise 5G teknolojisinin aktif olarak kullanılmaya başlanması bekleniyor. Hatta ülkemizde bununla ilgili ilk olarak Turkcell ve Samsung’un 5G için iş birliği yaptığını daha önce sizlere duyurmuştuk. 5G teknolojisi ile ilgili bir gelişme de Intel cephesinde yaşandı. Firma önümüzdeki yıldan itibaren dizüstü bilgisayarlara 5G donanım desteğini sağlayacak.

Sektörün Dev Firmaları ile Ortaklık Kuruldu

Dizüstü bigisayarlara önümüzdeki yıldan itibaren 5G’yi kazandırmayı planlayan Intel, dünyanın önde gelen bilgisayar üreticileri ile iş birliği yapmış durumda. Microsoft, Dell, HP ve Lenovo gibi sektörün önde gelen dizüstü bilgisayar üreticileri bundan böyle 5G modeme sahip dizüstü PC’leri piyasaya sürebilecekler.

Yeni teknolojiye uygun modemler ile bu desteğin sağlanacağı belirtilirken, 4.5G LTE, 3G ve 2G gibi daha eski internet teknolojileri de bu modemler ile kullanılabilecek. 5G’nin mobil cihazlar için kullanılması beklenirken Intel’den gelen bu hamle, PC dünyasında bir devrim olarak görülebilir.

5G Türkiye İçin Biraz Daha Zaman Alacak

Intel’in 2019 yılından itibaren yeni dizüstü bilgisayarlara 5G modem desteğini vermesi bekleniyor. Ancak bu PC’leri ülkemizde kullanmak için biraz daha beklememiz gerekecek.

Önümüzdeki yıl başka ABD olmak üzere dünyanın bazı bölgelerinde 5G’nin kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak Türkiye’de bu teknolojinin kullanılması için en erken tarih olarak 2020 yılı gösteriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum