Yatırım yapmaya başla!

Intel, Corona Virüsü için 50 Milyon Dolar Bağış Yapacak

Teknoloji devi Intel, Corona virüsüne karşı mücadele adına 50 milyon dolar bağış yapacak.
Intel, Corona Virüsü için 50 Milyon Dolar Bağış Yapacak

Dünya genelinde hızla yayılan ve her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelen Corona virüsüne karşı mücadeleye yeni şirketler katılmaya devam ediyor. Apple, Google, Facebook, Twitter gibi pek çok dev şirket bu mücadele için destek veriyor. Son olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey, salgın ile mücadelede kesenin ağzını açtı ve 1 milyar dolar bağış yapacağını açıkladı. Mücadeleye bir şirket daha katılacağını açıkladı.

ABD’li teknoloji devi Intel, salgınla mücadele için 50 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu. Şirket geçtiğimiz günlerde yerel girişimleri desteklemek adına 10 milyon dolar bağış yapmıştı. Tüm çevrelerden yeni destek açıklamaları gelirken, Intel vermekte olduğu desteği artırma sözü verdi.

Intel’den Yeni Bağış Sözü

Intel’den Yeni Bağış Sözü

Son dönemde salgın özellikle ABD’de etkisini hızla artırıyor. Ölü sayısı her geçen gün yükseliyor ve en iyi tahminlere göre bu sayının 200 bini geçeceği belirtiliyor. Dünyanın önde gelen işlemci üreticisi Intel, mücadelede kullanılacak teknolojilerin gelişiminde kullanılmak üzere 50 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Intel CEO’su Bob Swan, “Uzmanlığımızı ve teknolojimizi paylaşarak, bu zorlu süreçte mücadele eden projeleri hızlandırmaya yardımcı olmayı umuyoruz.” diye konuştu. Bu paranın 40 milyon doları Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlıklılık Girişimi’ne aktarılacak. Kalan miktar ise yardım projelerinde kullanılacak.

Teknoloji devi ayrıca gelecekte yaşanması muhtemel salgınlara karşı yeni ittifakların oluşturulmasını destekleyeceğini belirtiyor. Öğrencilere yönelik eğitimin aktarılması için Online Learning İnitiative ile kar amacı gütmeden kuruluşları da destekleyecek. Bu proje kapsamında devlet okullarına PC bağışı ve çeşitli yardımlar sağlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum