Yatırım yapmaya başla!

Intel CEO’su Güçlü 3Ç19 Kazançlarının Süreceğinden Emin

Intel CEO'su Robert Swan, şimdiye kadarki en iyi çeyrek bilançosunu açıklayan teknoloji devi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Intel CEO’su Güçlü 3Ç19 Kazançlarının Süreceğinden Emin

Intel CEO’su Robert Swan, şimdiye kadarki en iyi çeyrek bilançosunu açıklayan teknoloji devinin yılın son aylarında güçlü performansına devam edeceğinden emin olduğunu söyledi.

Intel hisseleri Cuma günü yüzde 7’nin üzerinde artarken şirket üçüncü çeyrek gelirlerinin 19.19 milyar dolar olduğunu ve Wall Street’in beklentilerini 1 milyar doların üzerinde aştığını gösterdi. Ayrıca tam yıl görünümünü de yükseltti.

Bir Dow bileşeni olan Intel, Cuma günü endeksin yükselmesine yardım ederek 27.000 seviyesini görmesini sağladı.

Intel Güçlü 3Ç19 Kazançları Hisse Yükseldi Geçici CEO olarak 7 ay görev yaptıktan sonra Ocak ayında daimi CEO olan Robert Swan, Bulut servis sağlayıcılarından gelen yenilenen talebin sadece Intel’in üçüncü çeyreğini desteklemekle kalmadığını, aynı zamanda yılın geri kalanında da devam edeceğini belirtti. “Tecrübe ettiğimiz şey, zamanla sindirilen büyük alımlar” diyen CEO, bu çeyrekte özellikle de bulut servis sağlayıcılarının geri geldiğini ve yine yüksek performanslı bilgi işlem için taleplerini yerleştirmeye başladıklarını dile getirdi.

Üçüncü çeyrekte talepte yeniden dirilme gördüklerini vurgulayan Swan; “bu bize güçlü bir dördüncü çeyrek için de iyimserlik kazandırıyor” dedi.

Intel CEO Güçlü 3Ç19 Talep Vurgusu İlaveten iyimserliğinin, Intel’in üçüncü çeyrekte 200 milyon dolar değerinde çekme (pull-in) yaşamasına rağmen geldiğini ekledi. “Dördüncü çeyreğin Temmuz ayı zaman diliminde düşündüğümüzden daha güçlü olmasını bekliyoruz” ifadeleriyle iyimserliğini belli eden Swan, genel olarak Intel’in veriler için doyumsuz talepten faydalandığını anlattı.

“Hesaplama, depolama ve bu verilerin iletimi, bu işaretler çok olumlu ve bir süredir olumlu. Ve biz hem tüketicilerin hayatlarında hem de işletmelerin hayatlarında değişmek için dijital dönüşüm beklemiyoruz.” dedi.

Neticede önde gelen işlemci üreticilerinden Intel, Eylül’de sona eren çeyrek dönemde analist beklentilerinin üzerinde kar elde etti. Hisse başına 1.35 dolar kar açıklayan teknoloji devinin düzeltilmiş hisse başına karı ise 1.24 dolar oldu. Intel 2019 yılının tamamı için gelir beklentisini de 69.5 milyar dolar seviyesinden 71 milyar dolara yükseltti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum