Yatırım yapmaya başla!

Intel, Brian Krzanich’in İstifasının Hemen Ardından Yeni CEO Arayışına Başladı!

Intel, bugünkü açıklamasında Brian Krzanich’in istifa ettiğini ve yerine geçici olarak şirketin CFO’su Robert Swan’in geçirildiğini belirtti. Detaylar şöyle…
Intel, Brian Krzanich’in İstifasının Hemen Ardından Yeni CEO Arayışına Başladı!

Intel bugün yayınladığı açıklamada; Brian Krzanich’in istifa ettiğini ve kararın hemen yürürlüğe girdiğini duyurdu. Brian Krzanich’in görevini geçici olarak Intel’in CFO’su Robert Swan’in üstleneceği belirtilirken, yeni CEO arayışına başlandığı söylendi.

Intel duyuruda ayrıca Brian Krzanich’in istifasının gerekçesiyle ilgili bilgilendirme yaparak, onun şirketteki tüm yöneticileri kapsayan “yakın ilişkiye girmeme” politikasına aykırı davrandığı kaydedildi. Ve bu istifanın hemen yürürlüğe girme nedeninin de tüm Intel çalışanlarına şirketin değerlerine saygı göstermeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmak olduğu aktarıldı.

1982’den bu yana Intel bünyesinde görev yapan ve şirketin CEO’luk görevine Mayıs ayında getirilen Krzanich’in istifa etmesi, manşetlerdeki yerini aldı.

Intel, Brian Krzanich’in İstifasının Hemen Ardından Yeni CEO Arayışına Başladı!Bugünkü duyurunun hemen ardından uygulamaya konan istifa kararından sonra işlerin aksamaması için CEO’luk koltuğuna Robert Swan oturtuldu. 1982’den bu yana Intel için çalışan Brian Krzanich’in biyografisi de şirketin sitesinde derhal kaldırıldı. Ayrıca Intel’in hem şirket içindeki hem de dışındaki adaylar arasından yeni ve kalıcı CEO bulmak için süreci başlattığı söylendi.

İstifanın nedeni ise ayrıca dikkat çekti çünkü bu karar, Brian Krzanich’in geçmişte bir Intel çalışanıyla yaşadığı duygusal ilişkinin ortaya çıkması nedeniyle alınmıştı.

Brian Krzanich İstifa EttiBu bilginin yönetim kuruluna ulaşmasıyla birlikte inceleme başlatılmış ve varılan sonuç neticesinde Brian Krzanich’in istifası talep edilmişti. Öte yandan istifayla ilgili haberlerde; Intel ile CEO’su Brian Krzanich’in geçtiğimiz yıl güvenlik açıkları nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olduğu bilgilerine de yer verildi.

Keza Brian Krzanich, Meltdown ve Spectre isimli ciddi güvenlik açıkları ortaya çıkmadan önce büyük miktarda hisse satışı yapmıştı.

Brian Krzanich Şirket Politikalarını İhlal EttiÖyle ki güvenlik araştırmacıları Intel CEO’sunu açıktan haberdar ettikten sonra Krzanich, satabildiği kadar çok hissesini elde çıkartarak 39 milyon dolarlık satış yapmıştı.

Bu konu, içeriden bilgiye dayalı ticaret şüphelerini doğursa da Intel hisse senedi satışının Spectre ile alakasının olmadığını iddia etmişti. Diğer taraftan, CNBC Krzanich’in 2017’deki toplam ücretinin 21 milyon dolara ulaştığını, şirketin CEO’ya ayrıca ulaşım ve konut güvenliği için de ödeme yaptığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum