Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Mobil Sektörde Liderliği Almak İsteyen Intel Bunu Broadcom ile Yapmak İstiyor

Teknoloji devi Intel, mobil alanda kendisini kabul ettirmek için Broadcom’u satın almak istiyor.

Geçtiğimz günlerde Broadcom’un bilişim şirketi Qualcomm’u satın almak istediği haberi gündemi meşgul etmişti. Hatta Broadcom bu projeyi hayata geçirmek için 100 milyar dolarlık astronomik miktarda bir kredi çekmişti ancak Qualcomm tarafından bu teklif reddedilmişti.

Her fırsatta Qualcomm’u satın almak istediğini belirten Broadcom’a ise başka bir teknoloji devinden talip çıktı. Büyük bir hızla büyüyen mobil sektöründe Intel bugüne kadar hedeflediği başarıyı gerçekleştirebilmiş değil. Intel hedefe ulaşmak için daha kısa bir yol seçmiş görünüyor.

Intel’den Broadcom Hamlesi

İki teknoloji devinin birbirleri ile olan ilişkisini ve kendi menfaatlerini de göz önünde bulunduran Intel, yeni bir gelişmeyle gündeme gelmiş durumda. Qualcomm’u almak için son derece ısrarlı görünen Bradcom’u ise Intel’in satın almak istediği ortaya çıktı.

Mobil mecrada kendisini kabul ettirememiş Intel, bu planı hayata geçirerek, sektörde kendisini lider konuma getirmek istiyor. Başta PC işlemcileri olmak üzere bilişim alanında çok sayıda alanda faaliyet gösteren Intel, gözünü mobil cihazların bulunduğu piyasaya dikmiş durumda.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum