Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Yüz Filtrelerine Kullanıcılar Yoğun İlgi Gösteriyor

Instagram’ın filtrelerine yönelik yapılan bir araştırma en çok ilgi gören filtreleri ortaya koydu.
Instagram’ın Yüz Filtrelerine Kullanıcılar Yoğun İlgi Gösteriyor

Sosyal medya uygulamaları milyonlarca kişinin buluşma noktası olan başlıca platformlar haline geldi. Facebook, Instagram, Twitter gibi mecralar ise bu amaca hizmet eden uygulamaların başında geliyor. Instagram’ın popülerlik anlamında rakiplerinden bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Şirket kullanım deneyimini artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılara masaüstü uygulamasından da mesaj atma imkanı tanıması ile gündeme gelen sosyal medya devi, eğlenceli araçlarıyla da dikkat çekiyor.

Milyonlarca kişi Instagram’da Hikaye paylaşımlarına büyük ilgi gösteriyor. Sosyal mecra bu deneyimi iyileştirmek adına çeşitli filtreleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Uygulama geliştiriciler üçüncü parti filtreleri Instagram bünyesinde sunuyor ve kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Yapılan son araştırma ise özellikle yüz filtrelerine büyük ilgi olduğunu ortaya koyuyor. En çok kullanılan filtrenin ise ‘Kaç yaşında görünüyorum’ olduğu belirtiliyor.

Yaş Filtresi Öne Çıkıyor

Yaş Filtresi Öne Çıkıyor

Gerek Instagram gerekse Snapchat uygulamalarında yüz filtrelerine kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği bir gerçek. Kullanıcılar platformda kendi filtrelerini oluşturuyor ortaya çok daha kaliteli işler çıkıyor. Yüz filtreleri arasında bir tanesi var ki diğerlerinden daha fazla ilgi görüyor. Yapılan araştırma ‘Kaç yaşında görünüyorum’ filtresinin diğerlerinden çok daha fazla beğenildiğini gösteriyor. Platformda ayrıca ‘IQ’un Kaç?’, ‘Hangi Süper Kahramansın’ gibi filtreler de yüksek kullanım oranı ile öne çıkıyor.

Endonezyalı bir geliştirici tarafından tasarlanan yaş filtresi ise sayılı günler içerisinde bilerce kişi tarafından kullanıldı. İnsanlar bu filtre üzerinden fotoğraflarını paylaşıyor ve kaç yaşında göründüklerine dair bir tahminle karşılaşıyorlar. Tabi bu ilgi beraberinde güvenlik şüphelerinin de oluşmasına neden oluyor. Sonuç olarak üçüncü parti bir geliştirici tarafından oluşturulan eklenti, milyonlarca kişinin yüz verilerini tarıyor ve kopyalıyor.

Geçtiğimiz aylarda FaceApp uygulaması bu amaçla ortaya çıkmış ve kısa sürede dünya genelinde viral hale gelmişti. Güvenlik endişelerinin dile getirilmesi ile beraber uygulamaya olan ilgi de kısa sürede azalmıştı. İnsanlar filtreler aracılığı ile cihaz galerisine ulaşılıp ulaşılamayacağını merak etmeye başladı. Keza taranan yüzlerin başka amaçlara hizmet edebileceği de akıllara gelen bir diğer soru. Instagram ise henüz bu durumla ilgili bir açıklama yapmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum