Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Yorumları Öne Çıkaracak Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram’a gelecek yeni özellik ile istenen yorumlar sabit hale getirilecek.
Instagram, Yorumları Öne Çıkaracak Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya günümüzde milyonlarca insanın vazgeçilmez iletişim araçlarından biri haline geldi. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook ise bünyesinde bulunan Instagram ve WhatsApp ile beraber çok büyük bir kitleye ulaşıyor. Zuckerberg son dönemde tüm uygulamalarında olan özellikleri bir diğerine getirecek hamlelerde bulunuyor. Facebook toplamda 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya sahip. WhatsApp’ın ise 5 milyardan fazla indirme aldığı biliniyor.

Üçü de dev platform olan bu uygulamalar arasında özellik geçişlerine sıkça tanık oluyoruz. Gelen son haber ise Instagram’a Whatsapp’ta olan bir özelliği müjdeliyor. Mesajlaşma devi WhatsApp’ta kullanıcılar istedikleri sohbetleri sayfanın üst bölümüne sabitleme imkanına sahip oluyor. Yoğun olarak yapılan sohbetler için bu özellik son derece yararlı olmakta. Söz konusu işlevin bir benzeri ise Instagram için geliyor.

Yorumlar için Faydalı Özellik

Yorumlar için Faydalı Özellik

Instagram, WhatsApp’ta bulunan mesaj sabitleme aracını yorumlar bölümüne getirmeye hazırlanıyor. Söz konusu özellik sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı araştırmalar ile bilinen Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Kullanıcılar paylaşımların altında yer alan ve beğendikleri yorumları üst bölüme sabitleyebilecek. Bu sayede söz konusu yorumlar daha görünür olacak ve alacağı etkileşim artmış olacak.

Yüksek takipçiye sahip ve çok fazla yorum alan kullanıcılar için özelliğin son derece faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellik bir süredir YouTube’da kullanılabiliyor. Videoların altına gelen yorumlar, yayıncıların isteği doğrultusunda üst tarafta gösterilebiliyor. Binlerce yorum arasından seçilen yorumla bu sayede öne çıkmış oluyor. Instagram bu özelliği test etmeye devam ediyor ve önümüzdeki günlerde platform genelinde kullanılabilir hale getirecek.

Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Hikayelere müzik eklenmesini sağlayacak yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. Şirket sunacağı yeni araçlar ile kullanıcıların beğenisini toplamayı ve daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram’da masaüstünden özel mesajlara erişim dönemi başlamıştı. Bu sayede uzun süre bilgisayar başında vakit geçiren kullanıcıların Instagram üzerinden daha fazla kontrol sahibi olması sağlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum