Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kötüye Kullanıma Karşı Yorumlara Yeni Özellikler Ekliyor

Dev sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıları rahatsız edici yorumlara korumak adına yeni özellikler geliştiriyor.
Instagram Kötüye Kullanıma Karşı Yorumlara Yeni Özellikler Ekliyor

Sosyal medya platformlarının son yıllarda hızlı bir şekilde yayıldığına tanık oluyoruz. Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan bu mecralar, insanlar arasında etkileşimin en üst seviyeye çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu durum beraberinde siber zorbalık kavramının hayatımıza girmesine neden oldu.

Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya platformlarında kötüye kullanım ve rahatsız edici içeriklere sıkça rastlamak mümkün oluyor. Şirketler uzun yıllardır bu gibi durumların önüne geçmek adına yeni önlemler alıyor ancak tam olarak başarılı olduklarını söylemek pek mümkün değil.

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bu alanda kullanıcıların siber zorbalığa maruz kalmasını önlemek adına yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Gelen haberlere göre Instagram’da yorumlara yönelik bazı düzenlemeler söz konusu olacak.

Olumsuz Yorumlar Arka Plana Atılacak

Olumsuz Yorumlar Arka Plana Atılacak

Instagram’da özellikle yüksek takipçiye sahip hesapların yaptığı paylaşımlar büyük etkileşim alıyor. Beğeni ve yorum yağmuruna tutulan bu paylaşımlar sonrası kullanıcıları rahatsız edici içerikleri görmek mümkün oluyor. Instagram kullanıcıların benzer durumlara maruz kalmasını önlemek adına yorumlar bölümüne yönelik düzenlemeler yapıyor. Buna göre ilk olarak olumsuz ifadeler içeren yorumların geri plana alınması ve etkileşiminin azaltılması planlanıyor.

Ayrıca kullanıcılar yorumlar bölümünde kendilerini kimlerin etiketleyebileceğini belirleyebilecek. Yüksek takipçisi olan hesapların paylaşımlarına gelen yorumları yönetmesi adına bu özelliğin oldukça yararlı olduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere Instagram’da sahte hesaplar üzerinden kullanıcılar yorum yağmuruna tutuluyor Şirket bu yorumların otomatik olarak silinmesine imkan sağlayan bir özelliği test ediyor.

Yorumlar Toplu Olarak Silinebiliyor

Yorumlar Toplu Olarak Silinebiliyor

Şu an için beta sürecinde olan bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandığı belirtiliyor. iOS ve Android kullanıcıları ‘Yorumları Yönet’ seçeneği sayesinde tek seferde 25 yorumu silebiliyor. Bununla beraber bu kişileri engellemek mümkün oluyor. Sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise ‘Sabitlenmiş Yorumlar’ olmakta.

Kullanıcılar paylaşımlarının altına gelen olumlu ve beğendikleri yorumları üst bölümde sabitleyebilecek ve görünür hale getirebilecek. Instagram yorumlar bölümünde yapmaya hazırlandığı değişiklikler ile kullanıcılara daha temiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Şirketin önümüzdeki günlerde yeni düzenlemelerini milyonlarca kullanıcısının beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum