Yatırım yapmaya başla!

Instagram’dan Windows 10 Mobil Uygulamasına Büyük Darbe!

Instagram, Microsoft’un mobil uygulaması Windows 10’a verdiği desteği sonlandırdı.
Instagram’dan Windows 10 Mobil Uygulamasına Büyük Darbe!

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10 masaüstü bilgisayarlarda yıllardır milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. Son yıllarda gelişen teknolojiyle beraber akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber teknoloji devi Microsoft burada da mobil uygulaması ile boy gösteriyordu.

Windows 10 mobil ile akıllı telefonlara uygulama desteği veren Microsoft, bu alanda rakipleri iOS ve Android’in epey gerisinde kalmıştı. Hem az sayıda uygulamaya destek veriyor oluşu hem de çok fazla cihazda kullanılmıyor oluşu Windows 10 mobilin masaüstünde sürümünde elde ettiği başarıyı bu alanda göstermesine engel oldu. Bekleneni veremeyen Windows 10 mobil uygulamasına bir kötü haber de sosyal medya devi Instagram’dan geldi.

Instagram Microsoft Store’dan Uygulamasını Kaldırdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, Windows 10 mobil uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme ile Windows 10 mobilde Instagram’ı kullananların, Microsoft Store’dan uygulamayı indirmesi mümkün olmayacak.

Windows 10 mobil uygulamasına sahip akıllı telefon kullananlar Instagram’a girmeleri tamamen engellenmiş değil. Popüler sosyal medya platformuna girmek isteyen kullanıcılar cihazlarındaki tarayıcı uygulaması Microsoft Edge ile uygulamaya yine girebilecekler. Ancak Instagram’a özel bir uygulamayı kullanmaları mümkün olmayacak.

Windows 10 Mobil Beklenenin Çok Altında Kaldı

Mobil uygulama piyasasının iki büyük rakibi olan Android ve iOS’a karşı meydan okuyan Windows 10 mobil kısa bir süre içerisinde rakiplerinin epey gerisinde kalmış görünüyor. Windows 10 destekli çok az cihaz oluşu ve Microsoft Store’daki uygulama yelpazesinin kısıtlı oluşu bu platformun sonunu getirmiş görünüyor.

2016 yılında ilk olarak Microsoft Store’da yerini alan Instagram için kullanıcılardan yoğun talep gelmişti. Ancak Instagram’ın Windows 10 mobil macerası sadece 2 sene sürdü ve son yayınladığı güncelleme ile Windows 10 mobil cihazlara vermiş olduğu destek sonlanmış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum