Yatırım yapmaya başla!

Instagram Videoların Ön İzleme Görüntülerini Değiştiriyor

Instagram kullanıcıların ekran deneyimini iyileştirmek adına video ön izleme görünümlerini değiştirmeye hazırlanıyor.
Instagram Videoların Ön İzleme Görüntülerini Değiştiriyor

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan platformların başında Instagram geliyor. Facebook’un bünyesindeki platform her geçen gün daha popüler hale geliyor. Geliştirici ekip sürekli yeni özellikler geliştirerek kullanıcılara sunduğu deneyimi iyileştiriyor. Yakın zamanda sunulan en büyük yeniliklerden birisi ise Reels özelliği olmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar TikTok formatında eğlenceli videolar çekebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Reels bölümü için kullanıcı dostu yeni özellikler sunulmuştu. Bu özellikler arasında ana ekrana yeni bir buton eklenmişti. Şirket önümüzdeki süreçte de videolara yönelik yeni bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Sunulan ekran deneyiminin iyileştirilmesi adına videoların ön izleme tasarımları yeni bir görünüme kavuşacak.

Video Ön İzleme Görünümü Değişiyor

Video Ön İzleme Görünümü Değişiyor

Sosyal medya uygulamalarında videoların aldığı etkileşimlerin diğer içerik türlerine göre daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Videoları izlemeden önce hakkında fikir veren en önemli araç ise ön izleme görüntüleri olmakta. Ortaya çıkan ekran görüntüleri sosyal medya devinin bu alana yönelik bir değişiklik yapacağını gösteriyor. Şirket kullanıcılara tam ekran video ön izleme deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Burada video izle adında yeni bir seçenek yer alacak. Kullanıcılar buradan videoyu oynattıklarında içerik tam ekran olarak gösterilecek. Alt bölümde ise beğen, yorum yap ve direkt mesaj gönder butonları yer alıyor. Sürükleyici mod olarak bilinen bu özellik kullanıcılara farklı bir deneyim sunmuş olacak.

İçerik Üreticiler Canlı Yayında Para Kazanacak

İçerik Üreticiler Canlı Yayında Para Kazanacak

Sosyal medya devinin hayata geçirdiği bir diğer özellik ise içerik üreticiler için para kazanma imkanı olmuştu. Bu özellik sınırlı sayıda ülkede kullanıma sunulmuştu. Şirketten yeni bir açıklama yapıldı ve bu özelliğin kapsamı genişletildi. Canlı yayınlarda Rozerler ile içerik üreticileri artık Türkiye dahil 50 ülkede daha gelir elde edebilecek.

Yapılan değişiklik ile canlı yayınlarda yorumlar bölümünde rozet satın alma butonu görünecek. İzleyiciler bu butona tıklayarak Rozet seçimi yapabilecek. Uygulama kullanıcıları Play Store ya da App Store’a yönlendirecek ve satın alma işlemi yapılabilecek. Rozet satın alan insanların isminin yanında Rozet ile görüntülenecek. Instagram’ın bu yolla içerik üreticilere destek olmak istediği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum