Yatırım yapmaya başla!

Instagram’dan YouTube’a Gözdağı: Video Süresi 1 Saate Çıkıyor!

Sosyal medya devi Instagram’ın, 1 saatlik videoları test ettiği öğrenildi. Detaylar haberimizde…
Instagram’dan YouTube’a Gözdağı: Video Süresi 1 Saate Çıkıyor!

Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medyada son yılların en çok ilgi duyulan uygulamalarının başında Instagram gelmektedir. Geçmiş yılların en popüler platformu olan Facebook’un, genç kullanıcı kitlesini YouTube ve Instagram’a kaptırdığı yapılan araştırmalar ile ortaya konuyor.

Bu durumun farkında olan Instagram ise kendisine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Instagram kullanıcılarının platformda en çok yaptığı işlemlerin başında video izlemek geliyor. Sosyal medya platformunun mevcut video izleme süresi 1 dakikanın üzerine çıkamıyor. Ancak şirketin bu süreyi uzatmak için bir takım testler yaptığı belirtiliyor.

Video Süresi 1 Saate Çıkıyor

YouTube’un içerik anlamında rakipsiz olması, Instagram’ı rahatsız etmiş görünüyor. Wall Street Journal’de yer alan bir habere göre Instagram video izleme süresini 1 saate kadar çıkaracak testleri gerçekleştirmeye başladı.

Eğer planlanan proje hayata geçerse Instagram’da yer alan milyonlarca kullanıcı çekmiş olduğu uzun süreli videoları anında paylaşabilecekler. Ayrıca bu videoların içerik üreticilere de açık olması bekleniyor. Böylece üreticiler yayınladıkları videolardan kazanç elde etme şansını yakalayacaklar.

Instagram’a YouTube Kazanç Modeli

Bilindiği üzere son dönemde Facebook’un başı veri skandalıyla epey dertte. Hal böyle olunca önümüzdeki yıllarda platforma yeni yasakların gelmesi konuşuluyor. Bu ihtimallerin gerçekleşmesi durumunda ise şirketin yoluna devam etmesi için herhangi bir kazanç modeli bulunmamakta.

Ancak Zuckerberg bunu önceden görmüş olacak ki videolu içeriklerden para kazanma yoluna gidiyor. Halihazırda YouTube’un sahip olduğu kazanç modelini Instagram’ın kendisine katmak istediğini görüyoruz. Henüz test aşamasında olan 1 saatlik video güncellemesinin kullanıcılara sunulacağı tarih ise henüz netleşmiş değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum