Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Instagram Vefat Eden Kişilerin Hesaplarını Belli Edecek

Instagram hayatını kaybeden insanların hesapları üzerinde yeni bir değişikliğe imza atacak.
Instagram Vefat Eden Kişilerin Hesaplarını Belli Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez araçlarından biri haline geldi. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan kendi kişisel hesaplarını oluşturuyor ve başka insanlar ile etkileşime geçebiliyor. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Snapchat en çok kullanılan sosyal mecralar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar arasında Instagram’ın en popüler mecralardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu uygulama yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Şirket şu sıralar yorumları öne çıkaracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İnsanlar oluşturdukları sosyal medya hesaplarını uzun yıllar kullanıyor. Tabi hayatını kaybeden insanların arkalarında sosyal medya hesapları kalıyor. Facebook ve Instagram’da hayatını kaybeden kişilerin yakınları bu hesapları anıtlaştırılmış hale getirebiliyor. Son gelişmeye göre Instagram’da bu hesaplara yönelik yeni bir düzenleme geliyor.

Anıtlaştırılmış Hesaplar Öne Çıkacak

Anıtlaştırılmış Hesaplar Öne Çıkacak

Instagram’da vefat eden insanların anıtlaştırılmış hesapları için yeni bir değişiklik yapılacak. Bu gelişme sosyal medya analisti Jane Manchun Wong’un yaptığı çalışma sonrası ortaya çıktı. Yeni düzenleme ile söz konusu hesapların anıtlaştırılmış olduğu net bir şekilde gösterilebilecek. Bugüne kadar bu hesaplar diğer normal hesaplar ile aynı görünüme sahipti. İnsanlar hayatını kaybeden bir yakınının hesabını anıtlaştırabiliyor ve bu hesaplar kalıcı oluyor.

Sosyal medya uygulaması üzerinde bir form dolduruluyor ve sonrasında bu hesaplara hiçbir şekilde giriş yapılamıyor. Dolayısıyla önceden yapılmış paylaşımlar ise hesapta duruyor ve düzenleme yapmak mümkün olmuyor. Bu hesaplar Instagram’da bulunan keşfet gibi bölümlerde gösterilmiyor ve sadece arama ile bulunuyor.

Wong’un keşfettiği bilgiye göre artık bu hesapların alt bölümünde ‘Anıtlaştırılmış Hesap’ açıklaması yer alacak. Bu düzenleme ile söz konusu hesap sahiplerinin vefat ettiği görünür hale gelecek. Son günlerde COVID-19 salgını nedeniyle dünya genelinde binlerce insan hayatını kaybediyor. Bu açıdan bakıldığında sosyal medya devinin yeni düzenlemesi oldukça anlamlı görünüyor. Anıtlaştırılmış hesaplara dair ayrıntılı bilgilere bu adresten göz atabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu