Yatırım yapmaya başla!

Instagram Uyguladığı Yaş Sınırlamasının Kapsamını Genişletiyor

Instagram profesyonel ve işletme hesapları için de yaş sınırlaması uygulayacağını duyurdu.
Instagram Uyguladığı Yaş Sınırlamasının Kapsamını Genişletiyor

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. 2012 yılında Facebook tarafından 300 milyon dolar bedelle satın alınan platform kullanıcı sayısını her geçen gün hızla artırıyor. Şirket sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu gelişim yeni özelliklerle olduğu gibi kullanıcı kitlesini zararlı içeriklere korumak amacıyla da gerçekleşiyor.

Dijital mecraların büyük bölümünde olduğu gibi Instagram’da da küçük yaş grubunu zararlı içeriklerden korumak adına belirli sınırlamalar uygulanıyor. Bu uygulamaların başında ise yaş sınırlaması geliyor. Instagram’da geçtiğimiz yıldan bu yana halihazırda bir yaş sınırlaması uygulanıyor. Sosyal medya devi bu sınırlamanın kapsamını daha geniş bir alana yayacağını duyurdu.

Profesyonel Hesaplara Yaş Sınırlaması İmkanı Geliyor

Profesyonel Hesaplara Yaş Sınırlaması İmkanı Geliyor

Instagram’da bazı kullanıcılar rahatsız edilmemek adına hesaplarına yaş sınırlaması ekliyor. Standart hesaplar için uygulanabilen bu sınırlama artık profesyonel hesaplar için de kullanılabilir hale geliyor. Profesyonel ve iş profillerini oluştururken minimum yaş sınırı belirleyebilecek. Bu yaşın altındaki kullanıcıların profili görüntülemesi mümkün olmayacak.

Son dönemde pek çok kişi 18 yaş altı kitlenin uygunsuz içeriklere maruz kalabileceğine dair endişelerini dile getirmeye başlamıştı. Sosyal medya devinin de gelen talep doğrultusunda yeni bir önlem aldığı görülüyor. Yapılan güncelleme ile işletme hesabı olan kişiler profillerinde küçük yaş grubunun görmesini istemedikleri içerikler barındırıyorsa, kısıtlama yapabilecek.

Instagram’da minimum yaş sınırı belirlemek şu adımları takip etmek gerekiyor.

  • Profilinize gidin ve simgesine dokunun.
  • Ayarlar’a dokunun.
  • Profil türünüze bağlı olarak İşletme veya İçerik Üretici’yi seçin.
  • Minimum Yaş’a dokunun.

Şirket yardım sayfasında kullanıcıların dünya genelinde geçerli olacak bir yaş sınırlaması ekleyebileceğini belirtiyor. Bu sınırlama istek doğrultusunda ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Tabi tüm bu düzenlemeleri gerçekleştirmek için Instagram’da Profesyonel Hesap sahibi olmak gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum