Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar TikTok’taki Videoların Benzerlerine Hikayelerinde Yer Verebilecek

Sosyal medya devi Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, gözünü TikTok’a diktiğini gösteriyor. Kullanıcılar TikTok benzeri videoları artık Instagram hikayelerinde paylaşabilecek.
Instagram’da Kullanıcılar TikTok’taki Videoların Benzerlerine Hikayelerinde Yer Verebilecek

Akıllı telefonlar dünya genelinde hemen herkese ulaşır duruma geldi. Bununla beraber sosyal medya uygulamaları hızla büyüdü ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya başladı. Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi popüler mecralar her geçen gün yeni özellikler geliştiriyor ve kullanıcıları kendisine çekmeye devam ediyor.

Instagram geçtiğimiz günlerde giriş ekranında kullanıcıların şifrelerini okumalarına yönelik bir özellik geliştirdiğini duyurmuştu. Son yıllarda yıldızı parlayan sosyal medya platformlarından birisi ise Çin merkezli TikTok oldu.

Milyonlarca kullanıcının kısa videolar oluşturduğu ve müzik ekleme gibi çeşitli düzenlemeleri yapabildiği uygulama kısa sürede popüler hale geldi ve en çok indirilen uygulamalardan birisi oldu. Uygulamanın bu denli yükselişi rakiplerinin dikkatini çekmişe benziyor.Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Instagram’ın TikTok’ta olan video özelliğini kendi hikayelerine getirmek için çalıştığını söyledi.

Instagram Hikayeler için Yeni Özellik

Instagram Hikayeler için Yeni Özellik

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da kullanıcıların en çok kullandığı alanların başında Hikayeler geliyor. Bir gün süre ile kalan paylaşımlar kullanıcıların takipçileri tarafından sürekli görüntüleniyor ve etkileşim sağlanıyor. TikTok’ta ise kısa süreli videolar oluşturarak insanlar bunu milyonlarca kişi ile paylaşabiliyor. Hatta kimi kullanıcıların fenomen olduğu bile biliniyor. TikTok’un sergilediği hızla büyüme Instagram’ın ilgisini çekmiş durumda

Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hikayeler için yeni bir özelliğin geleceğini ortaya çıkardı. Kullanıcılar artık Hikayeler bölümünde kısa videolar oluşturabilecek ve bu videolara müzik ekleyebilecek. Yeni özelliğin ekran görüntüsünü de paylaşan Wong, Hikayeler bölümünde Clips adıyla bu özelliğin geliştirildiğini belirtiyor. Oluşturulan hikayelere müzik eklemekle beraber videolar zamanlanabiliyor ve oynatma hızı ayarlanabiliyor.

Instagram TikTok’u Bitirmek mi İstiyor?

Instagram TikTok’u Bitirmek mi İstiyor?

Son yıllarda sosyal medya uygulamaları arasında en popüler mecralar arasında hiç kuşkusuz Instagram ve TikTok’u gösterebiliriz. Instagram’ın hikayeler için getireceği son özellik ‘TikTok’a meydan mı okuyor?’ yorumları yapılmasına neden oldu. Üzerinde çalışılan özelliğin TikTok videoları ile oldukça benzerlik taşıması, Instagram’ın TikTok kullanıcılarının ilgisini çekmek istediği gibi algılanabilir.

Instagram’ın Hikayeler özelliğini de Snapchat’ten esinlendiğini ve rakibine büyük zarar verdiğini düşünecek olursak çanlar TikTok için çalıyor olabilir. Sosyal medya devi yeni videoözelliği üzerinde temmuz ayından beri çalışıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan yeni özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması ve kullanıcıların dikkatini çekmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum