Yatırım yapmaya başla!

Instagram Ticari Kullanıma Uygun Hale Geliyor!

Son dönemde sosyal medya üzerinden kullanımı artan ticari işlemlere Instagram uyum sağlayacak.
Instagram Ticari Kullanıma Uygun Hale Geliyor!

Bilindiği üzere sosyal medyanın dünya genelinde hızlı bir şekilde yaygınlaşması, bu mecralarda ticari amaçlı işlemlerde de önemli artış yaşanmasına neden oldu. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak yer alan Facebook, kendisi gibi bünyesindeki diğer uygulamaları da ticarete uygun hale getiriyor.

Daha önce WhatsApp Business ve Facebook Marketplace ile ticari kullanımda önemli gelişmeler yaşanmıştı. Zuckerberg’in ticari kullanım uygulamasını Instagram’da da yaygınlaştıracağı ortaya çıktı. Instagram fenomenlerinin de kolayca para kazanabildiği platformda ticari işletmelerin de faaliyet göstermesi mümkün hale geliyor.

Ticari İşletmelere Satış İmkanı

Instagram, ABD ve İngiltere’de bazı kullanıcılar için uygulama içi satın alma hizmetini aktif hale getirdi. Yeni özellik ile Instagram içinde faaliyet gösteren ticari işletmeler,sosyal medya uygulaması üzerinden ürün ve hizmet satışlarını gerçekleştirebilecekler.

Ticari kullanıma imkan veren yeniliğin önümüzdeki günlerde global olarak tüm Instagram kullanıcıları tarafından kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor. Son dönemde Instagram üzerinden alışveriş etkinliğinin arttığını düşündüğümüzde böyle bir uygulamanın getirilmiş olması kullanıcılar için yararlı olacaktır.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılacak?

Kullanıcıların Instagram üzerinden ticari satış yapabilmeleri için hesaplarına banka hesabı tanımlamaları gerekiyor. Bu hesaplardan alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, banka veya kredi kartını bir kereye mahsus olarak profillerine tanımlıyorlar.

Daha sonra Instagram üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar bu işlemi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Sosyal medya sitesinin bazı özel sektörlerde kurumsal müşterilere rezervasyon seçeneği de sunması bekleniyor. Bu sayede restoran, otel gibi belli başlı işletmelere Instagram üzerinden rezervasyon yapmak mümkün hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum