Yatırım yapmaya başla!

Instagram Threads Uygulamasının Kullanım Alanını Genişletiyor

Instagram’ın daha önce kullanıma sunduğu Threads aracı mesajlaşma uygulaması haline geliyor.
Instagram Threads Uygulamasının Kullanım Alanını Genişletiyor

Son yıllarda en çok popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan paylaşım uygulaması o günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Şirket sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram, 10. yıldönümü kapsamında pek çok yeni özelliği kullanıcılara sunduğunu açıklamıştı. Bunun yanında daha önce sunulmuş özelliklerin de sürekli geliştirildiğine tanık oluyoruz. Geçtiğimiz yıl Threads adlı bir mesajlaşma aracı kullanıcılara sunulmuştu.

Sosyal medya devinin bu hamlesi o dönem Snapchat’e rakip bir araç geliştirdiği yorumlarının yapılmasına neden olmuştu. Bu özellik artık daha geniş bir kullanıcı kitesine ulaşacak. Sosyal medya analisti Jane Manchun Wong, Threads özelliğinin normal bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanılacağını ortaya çıkardı.

Threads Mesajlaşma Uygulaması Oluyor

Threads Mesajlaşma Uygulaması Oluyor

Geçtiğimiz yıl sunulan Threads aracı ile kullanıcılar yakın arkadaşları ile farklı bir mesajlaşma deneyimine ulaşabiliyordu. Ancak şirket yeni bir karar aldı ve bu özelliğin DM aracı gibi kullanılmasını sağlayacak. Kullanıcılar Instagram’daki herkes ile Threads aracılığı ile iletişim kurabilecek. Bununla beraber halihazırda Threads uygulamasında yer alan özellikleri de mesajlaşma içerisinde kullanmak mümkün olacak.

Hem yakın arkadaşlarıyla hem de diğer kişilerle iletişime geçecek olan kullanıcılar ikinci bir gelen kutusu sekmesine sahip olacak. Burada gelen mesajlar farklı sekmelerde yer alabilecek. Sekmelerden biri kullanıcıların atadığı yakın arkadaşlar diğer sekmede ise normal kullanıcılardan gelen mesajlar olacak.

Bir Instagram sözcüsü, “Uygulamalar arası iletişim Instagram kullanan kişiler için isteğe bağlı bir güncellemedir ve Threads için etkinleştirilmeyecektir” açıklamasında bulundu. Facebook’un bir süredir bünyesi altındaki uygulamaları birbirine entegre edecek adımlar attığı biliniyor.

Hatta çıkan bir haber ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun Facebook’a bu hamleleri nedeniyle soruşturma açabileceği yönünde olmuştu. Açılacak dava sonrası bu hizmetlerin tekrar ayrılması söz konusu olabilir. Facebook yetkilileri ise böyle bir durumun mümkün olmadığını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum