Yatırım yapmaya başla!

Instagram Çığ Gibi Büyürken Tehlike Yayan Hesapların Önüne Geçemiyor

Sosyal medya devi Instagram’da son dönemde kötü niyetli yorum ve spam faaliyeti yürüten hesapların sayısında büyük artış yaşanıyor.
Instagram Çığ Gibi Büyürken Tehlike Yayan Hesapların Önüne Geçemiyor

Sosyal medya dünyasında hızla yükselen Instagram, başta genç kitle olmak üzere milyonlarca kullanıcıyı bünyesine katmayı başarıyor. Ünlü kişilerin ve fenomenlerin yüksek takipçi sayısı ile bu mecradan kazanç elde ettiği biliniyor. Ancak bu durum beraberinde illegal yoldan takipçi kasan hesapların da türemesine neden oluyor.

Çok sayıda bot hesap tehlike arz eden yorumlar ile spam yapıyor. Sosyal medya devinde kötüye kullanımın, topluluk kurallarının ihlal edildiğine sıkça rastlamak mümkün. Instagram geçtiğimiz günlerde algoritmasını uygunsuz içerikler için güncellediğini açıklamıştı. Ancak gelinen gün itibariyle spam yapan hesaplar müstehcen içerikler paylaşarak yüksek beğeni ve takipçi kasma yoluna gidiyorlar.

Instagram Botların İşgali Altında

Instagram Botların İşgali Altında

Platformda özellikle yüksek takipçiye sahip ya da tanınmış hesapların paylaşımlarının altında bot hesapların yaptığı yorumları görmek mümkün. Bu yorumların pek çoğu kısaltılmış link içeriyor ve kullanıcıları tehlikeli adreslere yönlendiriyor. Burada kullanıcıları aldatmak adına çıplaklık ve müstehcen içerikler sıkça kullanılıyor.

Spam faaliyeti yürüten hesaplar ayrıca kullanıcılara yönelik dolandırıcılık amacı güdüyor. Instagram’ı aktif olarak kullanan bir kullanıcının bu tarz hesaplar ve yorumlar ile karşılaşması kaçınılmaz. Sosyal medya devinin yetkilisi ise bu tarz hareketlerin engellenmesi adına yoğun bir çaba içerisinde olduklarını açıkladı.

Spam Yapan Hesaplar Kaldırılacak

Spam Hesaplar Kaldırılacak

Şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre spam davranışlar içerisinde bulunan hesapların platformdan uzaklaştırılması planlanıyor. Makine öğreniminden faydalanılacak yöntem ile gerçek olmayan hesaplar ve etkinlikler kaldırılacak. Şirketin harekete geçmek adına yeni araçlar yazdığı belirtiliyor.

Sosyal medya devi aylık 1 milyar kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu denli büyük bir platformda bu tarz olayların yaşanması kaçınılmaz. Ancak Instagram’ın kötüye kullanımın önüne geçmek adına daha agresif davranması gerekiyor. Milyonlarca kullanıcının kişisel güvenliğini sağlamak adına Instagram’ın yeni önlemler alması şart. Tabi kullanıcıların da söz konusu tehditlere karşı uyanık olması gerektiği ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum