Yatırım yapmaya başla!

Instagram Tarayıcı Üzerinden Mesaj Gönderme Özelliğini Test Ediyor

Popüler uygulama Instagram’a uzun zamandır beklenen tarayıcıdan özel mesaj gönderme özelliğinin geleceği ortaya çıktı.
Instagram Tarayıcı Üzerinden Mesaj Gönderme Özelliğini Test Ediyor

Son yılların en popüler uygulamalarının başında gelen Instagram, milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere uygulama ağırlıklı olarak mobil cihazlar üzerinden kullanılmakta. Platformda yer alan ek çok özellikten mobil sürümlerden yararlanılıyor. Ancak sosyal medyayı masaüstünden de kullanan hatırı sayılır bir kitle mevcut.

Instagram’ın masaüstü sürümünün mobil sürüme göre pek çok özelliğe yer vermediğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar ise uzun zamandır masaüstü sürüm için daha fazla özellik sunulmasını bekliyordu. Gelen son habere göre Instagram’a mesajlaşma özelliğinin masaüstü kullanıcılar için sunulacağı ortaya çıktı.

Tarayıcı Üzerinden Mesaj Gönderme Özelliği Geliyor

Tarayıcı Üzerinden Mesaj Gönderme Özelliği Geliyor

Bilindiği üzere Instagram’da özel mesaj göndermek isteyen kullanıcılar bu işlemi iOS ve Android uygulamaları üzerinden gerçekleştiriyordu. Kullanıcılar bu özelliğin uzun zamandır masaüstü sürümde de aktif hale gelmesini talep ediyordu. Gelen taleplere kayıtsız kalmayan platform, mesajlaşma özelliğini masaüstü sürüm için getirmeye hazırlanıyor.

Sosyal medya devine yakın kaynaklara göre söz konusu özelliğin testlerine başlandı bile. Tabi akıllara Instagram’ın bu özelliği masaüstüne getirecek olması mobil piyasada herhangi bir kayıp yaşanır mı sorusunu getiriyor. Şu anda deneme sürecinde olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili herhangi bir tarih açıklaması mevcut değil.

Ancak özellik kullanıma sunulursa, özellikle işletme hesabı kullanan hesaplar için fazlasıyla yararlı olacaktır. Bu hesaplar takipçileri ile bugüne kadar mobil uygulama vasıtasıyla iletişime geçiyor. Instagram ilk çıktığı dönemde bünyesinde mesajlaşma özelliği bile barındırmıyordu. Zaman içerisinde mobil uygulamalarda Hikayeler, DM gibi pek çok özelliğe sunan platform, bu sayede çok daha fazla kullanıcı çekmeye başladı. Bugün itibariyle masaüstünden kullanıcılar sadece mesajları görüntüleme imkanına sahip. Masaüstünden mesajlaşmanın aktif hale gelecek olması, kullanıcıları büyük ölçüde memnun edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum