Yatırım yapmaya başla!

Instagram Üçüncü Parti Takip Uygulaması Like Patrol’u Kaldırıyor

Instagram’da takip edilen kullanıcıların aktivitelerini bildirim olarak gönderen Like Patrol uygulamasının kaldırılacağı açıklandı.
Instagram Üçüncü Parti Takip Uygulaması Like Patrol’u Kaldırıyor

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında başı çeken Instagram, almış olduğu kararlar ile kullanıcılarına yönelik deneyimi iyileştirmeye devam ediyor. Sosyal medya devinin son dönemde stalk yapan kullanıcılara yönelik yaptırımlar aldığına tanık oluyoruz. Şirket bu anlamda ilk hamlesi beğeni sayısını gizleyeceğini açıkladı. Bu özellik şu an için bazı ülkelerde test ediliyor ve yakın zamanda dünya geneline yayılması bekleniyor.

Alınan bir diğer karar ise takip sekmesinin kaldırılmasına yönelik oldu. Kullanıcılar takip ettikleri kişilerin neler yaptıklarını bu sekme üzerinden görüntüleyebiliyor. Son dönemde aldığı radikal kararlar ile stalk yapan kullanıcıların karşısına çıkan sosyal medya platformu bir uygulamanın daha fişini çekmeye hazırlanıyor. Bu sefer kaldırılacak uygulama üçüncü parti bir yazılım ve yine stalk yapan kullanıcılara yönelik hizmet veriyor.

Instagram, Like Patrol Uygulamasını Kaldırıyor

Instagram, Like Patrol Uygulamasını Kaldırıyor

Instagram’ın kendi sunduğu özelliklerin yanında kullanıcıların hizmetine sunduğu pek çok üçüncü parti uygulaması mevcut. Bu uygulamalardan birisi olan Like Patrol’un önümüzdeki günlerden itibaren kaldırılacağı açıklandı. Uygulama ilk olarak Temmuz ayında iOS kullanıcıları için yayınlanmıştı. Kullanıcıların takip ettiği kişilerin kimleri beğendiğini ya da yaptıkları yorumlara dair bildirim gönderen Lika Patrol’un platformun kurallarına aykırı olduğu belirtiliyor.

Uygulamanın çıkış amacı kullanıcıların başka kişilerin etkileşimine bakarak yeni hesapları takip etmesi olmuştu. Ancak Instagram’da stalk kültürü her geçen gün yaygınlaşıyor ve Like Patrol uygulaması da bu durumdan nasibini aldı. Uygulamanın geliştiricisi Sergio Luis, halihazırda Instagram’da bulunan takip sekmesinin benzeri bir hizmet verdiklerini belirterek kaldırılma kadarına olan tepkisini gösterdi.

Benzer Uygulamalar Takibe Alındı

Benzer Uygulamalar Takibe Alındı

Instagram kullanıcıların takip verilerini bu şekilde toplayan Like Patrol benzeri üçüncü parti uygulamaları da radarına almış durumda. Yapılan incelemelerde izinsiz veri toplayan ve kural ihlali yaptığı tespit edilen üçüncü parti uygulamaların kaldırılması bekleniyor. Uzmanlar ise Facebook ve Instagram gibi mecraların kullanıcıların birbirini takip etmesine zemin hazırladığını belirtiyor.

Bu kültürü bizzat kendilerinin yarattığını belirten uzmanlar, ilgili üçüncü parti yazılımların kullanıcıların isteklerine göre hareket ettiğini düşünüyor. Ancan sosyal medya devi son dönemde stalk kültürüne yönelik uygulamalara karşı harekete geçmiş görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum