Yatırım yapmaya başla!

Instagram Takip Edilen Hesapların Etkileşim Oranını Gösterecek

Instagram kullanıcıların takip ettiği kişilere yönelik yeni bir filtreleme özelliği ile gündeme geldi.
Instagram Takip Edilen Hesapların Etkileşim Oranını Gösterecek

Facebook’un sahibi olduğu Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında öne çıkıyor. Uygulama yeni özellikler ile güncelleniyor ve kullanıcıları için sunduğu deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor Instagram’ın 2019 yılındaki reklam gelirleri ile Facebook’u zengin ettiğini ortaya koymuştu. Milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılan sosyal mecrada insanlar birbirleri ve ilgi alanlarına hitap eden sayfalar ile etkileşime geçiyor.

İnsanlar uygulamada binlerce kişiyi takip ediyor ve aynı şekilde takipçileri oluşuyor. Ancak kullanıcılar takip listelerinde olan her kişi ile aynı oranda etkileşime geçmiyorlar. Sosyal medya devi bu ayrımı yapmaya olanak sağlayan yeni bir filtreleme özelliği geliştirdi. Kullanıcılar bu sayede çok fazla etkileşim kurmadığı hesapları takipten çıkabilecek.

Instagram’a Etkileşimleri Ölçen Özellik

Instagram’a Etkileşimleri Ölçen Özellik

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, kullanıcı dostu özellikler geliştirmeye devam ediyor. Pek çok kullanıcı takip ettiği hesap sayısı çok fazla artınca, bunların bir kısmını kaldırma ihtiyacı duyuyor. Instagram bu seçimi kolay hale getirecek bir özellik sundu. Kullanıcılar artık kimle ne kadar etkileşim kurduğunu geliştirilen araç sayesinde görebilecek. Bu sayede çok fazla etkileşim kurmadıkları hesapları takipten çıkaracak.

Bu araç hem en çok ilgi duyulan hem de hem de hiç etkileşim kurulmadığı hesapları gösterdiği için daha etkin bir kontrol imkanı sağlayacak. Özelliğe erişim sağlamak için profilde bulunan takip sekmesine gitmek yeterli olacak. Burada Instagram akışında en çok gösterilen hesaplar arasında kullanıcılar ilgisini çekmeyen kişileri yine takipten çıkabilecek. Yeni araç kullanıcılar için anlaşılabilir olması adına filtreleme özelliğine sahip olacak.

Sosyal medya devi 1 milyarı aşkın kullanıcı tarafından kullanılan büyük bir mecra haline geldi. Diğer yandan TikTok gibi rakiplerin hızla yükselişi Facebook’u huzursuz etmiyor değil. Kitlesini kaybetmemek ve yeni kullanıcıları kazanmak isteyen Instagram farklı özellikler ile öne çıkmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum