Paylaşım

Instagram’a Whatsapp ve Messenger Benzeri Özellik Geldi


 

Sosyal medya platformu Instagram yankı uyandıracak bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. İşte detaylar…

Son yıllarca kullanımı gittikçe artan ve büyük popülariteye sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram, Whatsapp ve Messenger’de olan bir özellik ile kullanıcıların karşısına geliyor.

Bilindiği üzere Whatsapp’ın en dikkat çeken taraflarından birisi son görülme özelliği olmakta. İnsanlar birbirlerinin çevrimiçi olup olmadığına ya da en son ne zaman aktif olduklarını sıklıkla denetlerler. Hatta bu durum özellikle sevgililer arasında takıntı halini almıştır.

Instagram’a Çok Konuşulacak Özellik!

Whatsapp ve Facebook Messenger’in ilk göze batan özelliği olan son görülme tarihi bundan sonra Instagram’ın DM sayfasında da rahatlıkla görülebilecek. Kişiler takip listelerindeki insanların aktif olup olmadığını ya da en son ne zaman çevrimiçi olduklarını görebilecekler. Tabi aktif oldukları anın görüntülenmesini istemeyen kişiler için bu durumu kapatma özelliğini de Instagram bizlere sunuyor.

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi Instagram’da da Ayarlar menüsünden, “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini devre dışı bırakarak başkalarının sizin aktif olma durumunuzu görmesini engelleyebilirsiniz. Ancak bu özelliği aktif ettiğinizde tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi Instagram’da da başkalarının son görülme zamanını göremiyorsunuz.

Başka Özellikler de Geliyor

Instagram’ın getirdiği yenilikler son görülme zamanı ile bitmiyor. Facebook’tan tanıdık gelecek bir yenilik Instagram profillerinde de yerini almak üzere. Kullanıcılar kişisel sayfalarında renkli arka plan üzerinde istedikleri gibi şekillendirebilecekleri metin yazıları yayınlayabilecekler.

Bir başka özellik ise Instagram’ın hikaye paylaşımlarıyla ilgili. Daha önce yüklenen hikayelerle ilgili bir kolaylığa imza atan Instagram, bu alanda yeni bir özellik ile karşımıza geliyor.

Eğer başkalarının paylaştığı hikayeleri takip ediyorsanız bu özellik sizi yakından ilgilendiriyor. Yeni gelecek güncelleme ile paylaşılan hikayelerin ekran görüntüsünü aldığınız takdirde karşı tarafa anında bildirim gidecek. Henüz test aşamasına olan bu iki özellik çok yakında herkes tarafından kullanılabilir durumda olacak.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın