Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların Saldırgan Yorumlarını Uyarmak için Yeni Araçlar Geliştiriyor

Popüler uygulama Instagram’da saldırgan ifadelerin yer aldığı yorumlar için uyarı sistemi geliştiriliyor.
Instagram Kullanıcıların Saldırgan Yorumlarını Uyarmak için Yeni Araçlar Geliştiriyor

Sosyal medya dünyasının en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarına her daim daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. İçinde bulunduğumuz günlerde düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook, Instagram ve WhatsApp için önemli yeniliklerin duyurusu yapıldı. Etkinlikte Instagram için agresif yorumlara yönelik yeni bir duyuru daha yapıldı.

Platformda milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve etkileşim oldukça üst seviyede. Haliyle uygulamada kötü niyetli kullanıcılara da rastlamak mümkün. Şirket kullanıcılarına daha temiz bir platform sunmak adına yeni araçlar geliştirdiğini duyurdu. Uygulamaya eklenecek araç ile saldırgan ifadeler içeren yorumlarda bulunan kullanıcılar otomatik olarak uyarılacak.

Instagram Saldırıları Engellemek İstiyor

Instagram Saldırıları Engellemek İstiyor

Platformda taciz, kabalık ve agresif yorumlara sıkça denk gelmek mümkün. Şirketin açıklamasına göre üzerinde çalışılan yeni özellik ile bu tarz paylaşımların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Yeni özellik platformda agresif içerikli yorumlar yapan kullanıcılara uyarı gönderecek ve ifadelerini yumuşatmaları yönünde tavsiyede bulunacak.

Geliştirilen araçta ile makine öğreniminden yararlanılacak ve dev platformun daha etkin bir şekilde kontrol edilmesi hedefleniyor. F8 etkinliğinde Instagram’a gelecek ‘Uzakta’ modundan da bahsedildi. Bu mod ile hayatlarında hassas bir dönem geçiren kullanıcılara ayrıcalık tanınacak ve özgürlük hakkı verilecek. Her geçen gün hızla büyüyen platformda, kötüye kullanım ve uygunsuz içerikle olan mücadele artarak devam edecek gibi duruyor.

Fenomenler Doğrudan Satış Yapacak

Fenomenler Doğrudan Satış Yapacak

F8’de Instagram’a dair gelen bir diğer duyuru ise sosyal medya fenomenlerini ilgilendiriyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kişiler artık tıpkı işletme hesapları gibi doğrudan satış yapma imkanına sahip olacaklar. Instagram’ın e-ticaret alanında büyümek adına sosyal medya fenomenlerinin potansiyelinden yararlanmak istediği görülüyor.

Özellik bugüne kadar sadece belli başlı işletmeler ve marka hesapları tarafından kullanılabiliyordu. Facebook’tan bir yetkili yeni özellik ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar hali hazırda yorumlarda ve Direct’te ürünlerle ilgili sorular sorarak içerik üreticilerinden alışveriş yapıyorlar. Ürünleri etiketleme özelliği sayesinde, içerik üreticileri, takipçilerinin aradığı bilgileri sunabilir ve kendilerini ifade etmeye ve akıllarında olanları paylaşmaya geri dönebilir, bu da takipçilerini mutlu eder.” ifadelerine yer verdi.

Yeni satış sisteminin önümüzdeki haftalarda test süreci başlaması beklenirken, Kim Kardashian West, Kylie Jenner, Gigi Hadid gibi önde gelen sosyal medya fenomenlerinin olduğu bir grup yer alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum