Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram’a Etkileşimi Artıracak Repost Özelliği Geliyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram’a önümüzdeki günlerde yeniden paylaşım özelliği geleceği öğrenildi.
Instagram’a Etkileşimi Artıracak Repost Özelliği Geliyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram, yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde videolara arkadaş etiketleme özelliğini getireceğini açıklayan platform, son olarak Twitter ve Facebook’ta sık kullanılan bir özelliği kendi bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Twitter ve Facebook kullanıcıları herhangi bir gönderiyi kısa yoldan tekrar paylaşabiliyorlar. Retweet ve Facebook’ta paylaş özelliğine benzer bir özellik önümüzdeki günlerde Instagram için kullanıma sunulacak. Instagram’ın bu özellik ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi en üst seviyeye çıkarmak istediği belirtiliyor.

Instagram Repost için Testlere Başladı

Instagram Repost için Testlere Başladı

Instagram’da gönderileri olduğu gibi yeniden paylaşmak isteyen kullanıcılar için bugüne kadar üçüncü parti yazılımlar ile bunu yapabilmekteydi. Repost özelliği ile kullanıcılar başka bir hesapta yer alan içeriği direkt olarak kendi hesaplarından kolay bir şekilde paylaşabilmesine olanak sağlıyor.

Ancak elde edilen verilere göre Instagram’ın önümüzdeki günlerde uygulamak adına bu günlerde repost özelliğini test ettiği belirtiliyor. Özelliğin ilk olarak onaylı veta ve işletme hesaplarına dağtılması bekleniyor. Repost özelliği ile beraber platformun ayrıca Facebook’ta yer alan zamanlanmış gönderi özelliğini de test ettiği biliniyor.

Özellik Henüz Geliştirme Aşamasında

Özellik Henüz Geliştirme Aşamasında

Sosyal medya devi bugüne kadar yeniden paylaşma özelliği ile ilgili ketum bir tavır sergiliyordu. Kullanıcılar herhangi bir içeriği paylaşmak için gönderiyi ya kendi cihazlarına kaydediyor ya da üçüncü parti programlar ile paylaşım yapıyorlardı. Ancak paylaşımı aldıkları hesaba atıfta bulunamıyorlardı. Bu da telif sorununu beraberinde getiriyordu.

Instagram’ın önümüzdeki günlerde yayınlaması beklenen repost özelliğinin şu günlerde testlerinin başladığı belirtiliyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir bilgi mevcut değil. Ancak yakın gelecekte beklenen özelliğin yayınlanması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum