Yatırım yapmaya başla!

Instagram Önemli Bilgilerin Yer Alacağı Rehberler Bölümü Oluşturuyor

Instagram doğru bilgiyi aktarmak adına Rehberler adında yeni bir bölüm oluşturuyor.
Instagram Önemli Bilgilerin Yer Alacağı Rehberler Bölümü Oluşturuyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına yönelik yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu platform milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde kötüye kullanıma karşı yorumlar bölümüne yeni özellikler getireceğini duyurmuştu. Bilindiği üzere son dönemde Corona virüsü tüm dünyada etkisini gösteriyor.

Salgın nedeniyle sosyal medya uygulamalarından yapılan bilgi akışı en üst seviyeye çıkmış durumda. Bu da çoğu zaman asılsız bilgilerin yayılmasına ve insanların yanlış yönlendirilmesine neden oluyor. Instagram bu sorunların önüne geçmek adına yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Sosyal medya devi Rehberler adından bir bölüm oluşturuyor ve burada kullanıcılara doğru bilginin aktarılması amaçlanıyor.

Instagram’a Rehberler Özelliği Geliyor

Instagram’a Rehberler Özelliği Geliyor

Instagram kullanıcılara doğru bilgiyi sunmak adına Rehberler adında yeni bir bölüm oluşturdu. Kullanıma sunulan bölüm şu an için pandemi sürecine yönelik olarak bilgilendirme yapılmasında kullanılacak. Resmi sağlık kuruluşlarının yaptığı paylaşımlar burada yer verilmesi bekleniyor. Hatta Corona virüsüne dair önemli bilgilerin eklenmeye başladığı belirtiyor. Şirket şu an için bu bölümün sağlık kuruluşları tarafından kullanılacağını açıkladı.

İlerleyen günlerde bu bölüme yeni kategorilerin eklenmesi planlanıyor. Sunulacak yeni bölüm ile kullanıcılara daha farklı ve nitelikli bir sosyal medya deneyimi sunulması bekleniyor. Şu an bu bölümde ülkemizdeki sağlık kuruluşlarını görmek mümkün değil. Ancak ilerleyen günlerde tüm ülkelerde bu özelliğin kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Özellik için kullanıcıların profil sayfalarına yeni bir sekme eklenecek ve burada doğrulanmış bilgilere erişmek mümkün olacak. Bununla beraber kullanıcılar rehber içerikleri özel mesaj ya da hikaye olarak paylaşabilecek. Sosyal medya devi önümüzdeki günlerde Keşfet bölümünde yer alan rehber içerikleri de buraya eklemeyi planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum