Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Beklenen Reels Özelliğini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Instagram’ın TikTok’un karşısına rakip olması beklenen Reels özelliği kullanıma sunuldu.
Instagram Beklenen Reels Özelliğini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabetin her geçen gün daha da tırmandığına tanık oluyoruz. Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter ve TikTok gibi platformlar milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında son yıllarda yükselişi ile TikTok’un öne çıktığını söyleyebiliriz. Çin merkezli platform hızlı yükselişinin yanı sıra gizlilik ihlali iddialarıyla da sıkça gündeme geliyor. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde TikTok’un ABD’de yasaklanabileceğini söyledi.

Bu gelişmeler sonrası TikTok’un Microsoft tarafından satın alınma ihtimali gündeme geldi ve görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. Sosyal medya devi Instagram ise bir süredir TikTok’a rakip olacak bir özellik üzerinde çalışıyordu. Hatta şirketin bu özellik içi TikTok’taki kullanıcıları kendisine çekmek için özel tekliflerde bulunduğu iddia edilmişti. Reels adlı özelliğin geliştirme çalışmaları tamamlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Reels Özelliği Kullanıma Sunuldu

Reels Özelliği Kullanıma Sunuldu

Sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabet arttıkça birbirlerindeki özellikleri kendi platformlarına kopyaladıkları görülüyor. Snapchat ile ortaya çıkan Hikayeler özelliği Instagram tarafından kopyalanmış ve halen milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi ile kullanılıyor. Son olarak TikTok’un 15 saniyelik kısa videoları Instagram’ın radarına takılmış durumda. Şirket bu uygulamaya rakip olacak Reels özelliğini kullanıma sundu.

Reels özelliğinde de kullanıcılar 15 saniyelik kısa videolar çekebilecek. Oluşturulacak videolarda TikTok’ta olduğu gibi Instagram kütüphanesinde yer alan müzikleri seçmek mümkün olacak. Ayrıca video geçişlerini de eğlenceli hale getirecek araçlar geliştirilmiş. Reels’in TikTok’tan ayrılan tarafına gelecek olursak, kullanıcılar oluşturdukları kısa videoları arkadaşlarına doğrudan gönderebilecek.

Ayrıca AR Instagram bünyesinde bulunan AR filtreleri de bu videolara eklenebilecek. Keşfet menüsü üzerinden bu videoları görmek mümkün olacak. Sosyal medya devi Reels özelliğini 50’den fazla ülkede iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sundu. TikTok’a karşı geliştirilen bu özelliğin Instagram’da büyük ilgi görmesine kesin gözüyle bakılıyor. TikTok’un bu hamle karşısında ne yapacağı ise merak konusu.

İlgili Etiketler Özelliği Devre Dışı Bırakıldı

İlgili Etiketler Özelliği Devre Dışı Bırakıldı

Platforma yeni özellikler ekleyen Instagram ekibi bir yandan da oluşan hatalar nedeniyle düzenlemeler yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ‘ilgili etiketler’ adlı özellik Instagram tarafından devre dışı bırakıldı. Bu duruma sebep olarak uygulamada ortaya çıkan bir hata gösteriliyor. On binlerce etiketin devre dışı bırakılması nedeniyle kullanıcıların başka içerikleri keşfetmesinin önüne geçilmiş oldu.

Yapılan araştırmada özellikle ABD Başkanı Donald Trump ile alakalı etiketlerin görülmesi engellendiği belirtiliyor. Trump’ın başkanlık seçimlerindeki rakibi Joe Biden tarafında ise böyle bir durum yaşanmadı. Instagram sözcüleri yaşanan bu durumun teknik bir hatadan kaynaklandığını ve belirtiyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak düzenlemeler ile söz konusu hatanın düzeltilmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum