Yatırım yapmaya başla!

Instagram Profil Sayfalarını Yeniden Tasarlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıların profil sayfalarına yeni görünüm kazandıracak tasarım üzerinde çalışıyor.
Instagram Profil Sayfalarını Yeniden Tasarlıyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Instagram’ın kurucu ortakları istifa etmiş ve yerine Adam Mosseri CEO olarak göreve gelmişti. Görev değişimini etkisini kısa sürede hissettirmiş ve dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram’da bir dizi yenilikler yaşanmaya başlandı. Uygulamaya gelen güncellemelerin ardı arkası kesilmiyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşımları tıklayarak gezinme özelliği üzerinde çalışan sosyal medya platformu, şimdi de kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekecek yeni bir tasarımı test etmeye başladı. Önümüzdeki günlerden itibaren Instagram’da kullanıcıları profil sayfaları yeni görünümü ie karşımıza gelecek.

Instagram’da Profil Sayfa Tasarımı Yenileniyor

Instagram’da Profil Sayfa Tasarımı Yenileniyor

Geride bıraktığımız süreçte Instagram’da yapay zeka filtresi hizmete girmiş ve kullanıcılardan oldukça olumlu geri dönüşler alınmıştı. Şimdi ise uygulama daha çok kullanıcıların gözüne hitap edecek yeni bir çalışma içerisinde Şirkete yakın kaynaklar, kullanıcıların profil sayfalarının yeniden tasarlanması için yeni bir çalışma başlatıldığını doğruluyor.

Yeni tasarım ile çok radikal bir değişiklik beklenmiyor. Ancak üst panel kısmının kapladığı alan azaltılarak daha minimal ve sade bir görünüm amaçlanıyor. Yeni tasarımla ilgili net bir görüntü paylaşılmış değil. Üstelik henüz geliştirme aşamasında olduğu gibi her geçen gün tasarımın değiştiğini söyleyebiliriz.

Tasarım Bazı Bölgelerde Yayınlanıyor

Tasarım Bazı Bölgelerde Yayınlanıyor

Instagram’ın geliştirmekte olduğu yeni profil sayfası tasarımı henüz tüm kullanıcılara sunulmadı. Ancak bazı bölgelerde test amaçlı yeni profil sayfası tasarımlarının yayınlandığı belirtiliyor.

Instagram’ın yeni tasarım ile kullanıcıların bio, takipçi sayısı gibi verilerle ekranın üst sekmesinin dolmasını engellemek istediği görülüyor. Henüz test aşamasında olan yeni tasarımların önümüzdeki günlerde tüm platformda kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum