Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Patronu iPad için Uygulama Geliştirmenin Karlı Olmadığını Söyledi

Instagram CEO’su Adam Mosseri, iPad kullanıcılarını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.
Instagram’ın Patronu iPad için Uygulama Geliştirmenin Karlı Olmadığını Söyledi

Facebook bünyesinde faaliyet gösteren son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak yeni bir özellik üzerinde çalışması ile gündeme geldi. Uygulama iOS ve Android uygulamaları başta olmak üzere masaüstünden de kullanılabiliyor. Ancak masaüstü uygulamasının mobile göre oldukça kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram’ın buna rağmen bugüne kadar Apple’ın tableti iPad için bir uygulama geliştirmemiş olması dikkat çekiyor. Sosyal medya devinin CEO’su Adam Mosseri bu konuya dair değerlendirmede bulundu. iPad için neden uygulama geliştirmediklerini açıklayan Instagram’ın patronu, gelen talebin düşük olduğunu söyledi.

Instagram CEO’sundan iPad Açıklaması

Instagram CEO’sundan iPad Açıklaması

Instagram uygulamasına iPad üzerinden erişim sağlamak isteyen kullanıcıların bazı sorunlar ile karşılaştığı biliniyor. Bunun sebebi ise iPad için geliştirilmiş özel bir uygulama olmaması. Instagram CEO’su Adam Mosseri, iPad için uygulama geliştirmeme sebebi olarak arz talep dengesini gösterdi. Bununla ilgili yeterince talep olmadığını söyleyen Mosseri, daha fazla gelir getirecek işler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Maddi kaynaklarını verimli değerlendirmek istediklerinin altını çizen Instagram CEO’su, “Yapmamız gereken çok şey var ve hepsinin bir iPad uygulamasından daha kârlı olduğunu düşünüyoruz, Bir iPad uygulaması oluşturmayı bizler de elbette istiyoruz ancak yapmamız gereken daha önemli şeyler var” değerlendirmesinde bulundu. Mosseri’nin açıklaması daha uzun süre iPad için Instagram uygulamasının gelmeyeceğini gösteriyor.

Maddi Kaynak Açıklaması Düşündürücü

Maddi Kaynak Açıklaması Düşündürücü

1.5 milyar kullanıcısı olan ve Facebook bünyesinde bulunan Instagram’ın gelir kaynağı ile ilgili böyle bir sebep öne sürmesi düşündürücü. Instagram’ı iPad üzerinden kullanmak isteyenler geçtiğimiz yıllarda geliştirilmiş üçüncü parti uygulamalar geliştirilmişti. Ancak sosyal medya devi kullanıcı güvenliği gerekçesiyle uygulamanın API’sini değiştirmiş ve üçüncü parti yazılımları kullanılmaz hale getirmişti.

Kimi kullanıcılar ise web uygulamasının iPad için oldukça yeterli bir deneyim sunduğunu belirtiyor. Yine de mobil uygulama ile arada önemli farklar mevcut. Kullanıcıların fotoğraf yüklemesi ya da hikaye paylaşması için Android ya da iOS uygulamasına ihtiyacı oluyor.

Sosyal medya devi 2019 yılında 20 milyar dolar reklam geliri elde ettiğini açıklamıştı. Üstelik Instagram reklam gelirinin tamamını kendi kasasına koyuyor ve YouTube gibi içerik üreticiler ile paylaşmıyor. Böylesine büyük bir sosyal medya platformunun iPad için özel uygulama geliştirmeme sebebi olarak maddi konuları öne sürmesi enteresan.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum