Yatırım yapmaya başla!

Instagram’a Mesajlaşma ve Canlı Yayınlara Yönelik Yeni Özellikler Geliyor

Instagram mesajlaşma deneyimini iyileştirecek özellikler üzerinde çalışıyor. Canlı yayınlar için de bazı düzenlemeler yolda…
Instagram’a Mesajlaşma ve Canlı Yayınlara Yönelik Yeni Özellikler Geliyor

Sosyal medya uygulamaları dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve insanların birbirleri ile etkileşim kurmasında başlıca araçlar arasında yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar yeni özellikler ile donatılıyor ve sunulan deneyim her geçen gün daha üst seviyeye çıkıyor.

Popüler sosyal mecraların başında gelen Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor ve insanlar arasındaki etkileşimi artıracak yen özellikler üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi konumunda.

Şirket tüm platformlarında benzer özellikleri sunarak uygulamaları birbiri ile entegre haline getirmesi ile biliniyor. Son olarak Instagram’a WhatsApp’ta kullanıcıların sıkça kullandığı bazı yeniliklerin geleceği öğrenildi. Bununla beraber canlı yayın tarafında da bir dizi düzenlemenin yolda olduğu belirtiliyor.

Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

Bilindiği üzere WhatsApp’ta kullanıcılar mesajları birbirine iletme imkanına sahip. Bu özelliğin oldukça önemli bir kolaylık olduğunu söyleyebiliriz. Mesajlaşma devi geçtiğimiz günlerde asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına mesaj iletim sınırını bir kişiye indirmişti.

COVID-19 ile mücadele kapsamında alınan bu kararın olumlu sonuçlar verdiği araştırmalar ile ortaya konulmuştu. Son dönemde Instagram’ın da mesajlaşma aracına yönelik bir dizi yenilikler yaptığı biliniyor. Ancak uygulamada mesaj iletim özelliği şu an için bulunmuyor.

Sosyal medya devi WhatsApp’ta olduğu gibi mesajların iletilmesine olanak sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Instagram’da mesaj iletim sınırı WhatsApp’taki gibi kişi sınırlamasına tabi olacak. Uygulamada kullanıcılar bir kişiye göndermiş olduğu mesajı silebiliyor. Ancak yapılacak düzenleme ile bu mesajlar görüldüyse ya da bir başkasına iletildiyse kullanıcılar için bilgilendirme yapılacak.

Canlı Yayın Öncesi Başlık Atılacak

Canlı Yayın Öncesi Başlık Atılacak

Bir diğer yenilik ise canlı yayınlara yönelik olacak. Son dönemde COVID-19 salgını ile beraber insanlar evlerine kapandı ve canlı yayınlarına ağırlık vermeye başladı. Gelecek özellik ile yapılacak canlı yayınların öncesinde takipçilere hangi konulardan bahsedileceğine dair başlık oluşturmak mümkün olacak. Bu özellik YouTube’da canlı yayınlar öncesinde kullanılabiliyor.

Şirket ayrıca Hikayeler bölümü için bazı sınıflandırmaların yer aldığı yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Son olarak Facebook geçtiğimiz günlerde video konferans uygulaması Messenger Rooms’u duyurmuştu. Bu uygulamanın Instagram ile entegre bir şekilde çalışması için hazırlık olduğu belirtiliyor.

Messenger Rooms uygulaması 50 kişinin eş zamanlı olarak iletişim kurmasına imkan sağlayacak. Instagram test aşamasında olan bu özelliklerini önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum