Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Masaüstü Platformuna Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Popüler uygulama Instagram’ın masaüstü bölümüne özel mesajlar sekmesinin geleceği ortaya çıktı.
Instagram’ın Masaüstü Platformuna Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yerini alan Instagram, ağırlıklı olarak iOS ve Android platformları üzerinden kullanıcılarına hizmet sunuyor. Çıktığı ilk günden bu yana sürekli yeni özellikler kazanan uygulama, güncellemelerinin büyük bölümünü mobil sürümüne alıyor.

Sosyal medya devi son olarak geçtiğimiz günler itibariyle takip sekmesini kaldırma kararı aldı ve kullanıcıların büyük bölümünden tepki toplamıştı. Ortaya çıkan yeni sızıntı üse uygulamanın kullanım alanını genişletecek diyebiliriz. Uygulama için bugüne kadar sunlan çoğu özellik mobil kullanıcılara yönelik oldu. Instagram’ın masaüstü bölümünün bu anlamda iOS ve Android uygulamalarına göre çok daha kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcılar tarayıcı üzerinden hesaplarına giriş yapabiliyor paylaşımları görüntüleyebiliyor ve gelen bildirimleri kontrol edebiliyor. Bununla beraber Keşfet ve Hikayeler bölümünde olan bitenleri de masaüstü platformundan görmek mümkün. Sosyal medya devi bu alanda yeni bir özellik daha kazandırmaya hazırlanıyor.

Masaüstüne Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Masaüstüne Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Instagram’ın masaüstü sürümünde kullanıcılar mevcut olan pek çok özelliği kullanamıyor. Bilindiği üzere tarayıcı üzerinden hikaye ya da paylaşım yapmak mümkün değil. Bununla birlikte bu alandan gelen özel mesajları görüntülemek ve cevaplamak mümkün değil. Ortaya çıkan son bilgiye göre mesajlar sekmesi Instagram’ın masaüstü platformuna gelecek.

Sosyal medya araştırmacısı Jane Manchun Wong, bugüne kadar Instagram’a gelen pek çok yeni özelliği önceden duyurması ile tanınıyor. Wong’un son paylaşımına göre özel mesajları artık masaüstünden görüntülemek ve cevaplamak mümkün olacak. Halihazırda Keşfet, Bildirimler ve Profil sekmelerinin yanına Mesaj sekmesi dahil olacak.

Kullanıcılar eğer bilgisayar başında ise kendilerine gelen özel mesajları yanıtlamak için mobil uygulamaya girmeleri gerekmeyecek. Tarayıcı üzerinden bu işlemler rahatlıkla yapılabilir duruma geliyor. Instagram’ın özel mesaj arayüzü Facebook’un Messenger uygulamasında olduğu gibi üç sütun halinde karşımıza çıkacak ve ekranın sağ tarafında kişi ya da grup sohbetlerine yer verilecek.

Windows Uygulaması İlgi Görmedi

Windows Uygulaması İlgi Görmedi

Sosyal medya devi geçtiğimiz dönemlerde Windows 10 kullanıcılarına özel bir uygulama geliştirmişti. Microsoft mağazasından indirilen uygulama kullanıcı tarafında beklenen ilgiyi görebilmiş değil. Ortaya çıkan son gelişme ile Instagram’ın şansını bu sefer tarayıcı üzerinden denemek istediği görülüyor. İlerleyen dönemde Facebook ve Messenger arasında olduğu gibi Instagram’ın da DM’lere özel bir uygulama geliştirdiğini görebiliriz.

Günlük işlerinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren kullanıcılar için geliştirilen masaüstü uygulamaları büyük kolaylık sağlıyor. WhatsApp, Messenger’dan sonra Instagram’ın da bu alanda yapacağı bir atılım şüphesiz kullanıcı dostu bir hamle olacaktır. Instagram’ın mesajlar sekmesini test sürecinin tamamlanmasının ardından platform genelinde kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum