Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp CEO’sundan Sonra Instagram’ın Kurucu Ortakları da İstifa Etti!

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger’in yarattıkları şirketten ayrıldıkları açıklandı. Nedeni ise çatı şirket Facebook’la yaşadıkları anlaşmazlıklardı…
WhatsApp CEO’sundan Sonra Instagram’ın Kurucu Ortakları da İstifa Etti!

Instagram’ın kurucu ortaklarının istifa ettiği yönündeki haberler, Facebook’ta yeni bir krizin yaşandığını gösterdi. Buna göre, Instagram’ın CEO’su ve Baş Teknoloji Sorumlusu Kevin Systrom’ın ayrılık kararını bugün Instagram’ın liderlik ekibine ve Facebook’a bildirdiği söylendi.

Konuyla ilgili yakın kaynaklardan alınan bilgilere dayanan haberlerde; Systrom ile Krieger’in şirketten neden ayrıldığına dair net bir bilgi verilmese de ikilinin Facebook’la anlaşmazlık yaşadıkları dile getirildi. Ardından günün ilerleyen saatlerde açıklama yapan Systrom’un Krieger ile birlikte bir sonraki bölüme hazır olduklarını belirttiği, ayrıca yeni bir şey yaratabileceklerini ima ettiği kaydedildi.

Merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için ayrılmayı planlıyoruz, diyen Systrom, yeni şeyler inşa etmeye odaklanacaklarını dile getirdi.

 Instagram’ın Kurucu Ortakları da İstifa Etti!Ve bunu; “yeni şeyler inşa etmek, geri adım atmayı, bize neyin ilham verdiğini anlamayı ve bunu dünyanın ihtiyacı olan şeyle eşleştirmeyi gerektirir, planladığımız şey bu” sözleriyle açıkladı. İlgili haberlerde Kevin Systrom ile Mike Krieger’in birbirini 2010 yılından bu yana tanıdığı, Systrom tarafından geliştirilen ve bugün 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip platforma dönüşen yazılım projesinde beraber çalışmaya başladıkları hatırlatıldı.

İlaveten; Mark Zuckerberg de açıklamasında Instagram kurucularını övdüğü ve onlara iyi dileklerini göndererek ileride ne kuracaklarını dört gözle beklediğini belirtti.

Instagram'ın Kurucu Ortakları Kevin Systrom ve Mike KriegerÖte yandan ayrılıklar, Facebook’un şu kötü zamanlarında Instagram’ın geleceğine ilişkin sorular sorulmasın yol açtı. Geçtiğimiz 2 yıldır, kullanıcı verilerinin gizliliği ve güvenlik gibi konularda sorunlar yaşayan Facebook’un bu nedenlerden dolayı milyar dolarlık kayıplar yaşadığı biliniyordu.

Kaldı ki şirket Temmuz ayındaki açıklamasında da dijital reklam satışlarındaki ve kullanıcı sayısındaki büyümenin yavaşladığını duyurmuştu. Ancak yükselen sorunlar arasında Instagram Facebook için bir nevi hazine olmuş, sosyal medya devinin 2012’de aldığı platform en popüler siteler arasına girmişti.

İşte bu noktada; Facebook’un satın aldığı sitelerin kurucularını teker teker kaybetmesi gözlerden kaçmadı. Nitekim Facebook’un satın aldığı uygulamalardan WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum da Instagram’ın kurucuları gibi yarattığı platformdan ayrılma kararı almıştı. Ve Jan Koum’un kararının ardında veri gizliliği konusunda Facebook’la anlaşamaması vardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum