Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların Kendisine Zarar Verdiği İçerikleri Sansürleme Kararı Aldı

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıların kendisine zarar verdiğini gösteren içerikleri sansürleyecek.
Instagram Kullanıcıların Kendisine Zarar Verdiği İçerikleri Sansürleme Kararı Aldı

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram’da milyonlarca kullanıcının yapmış olduğu birbirinden farklı paylaşımlar yer almakta. Bu paylaşımlardan bazıları dünya gündemine otururken, bazı paylaşımlar olumsuz yönü ile dikkat çekmekte. Bazı paylaşımlar var ki insanların ruh halini olumsuz yönde etkileyecek özelliğe sahip olmakta.

Bu tarz içeriklerin son zamanlarda sayısının artıyor olması, sosyal medya platformlarını da önlem almaya itmiş görünüyor. Sosyal medyada son yıllarda kendisine zarar veren insanların görüntülerine rastlamak mümkün olmakta. Bu durumun farkında olan Instagram ise harekete geçti ve söz konusu içeriklere sansür uygulayacağını duyurdu.

Instagram Harekete Geçti

Instagram Harekete Geçti

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da son dönemde zararlı içeriklerde yaşanan artış sonrası yeni önlemler alınmaya başlandı. Bundan sonra Instagram’da kendine zarar veren resimler ya da videolar paylaşan hesaplara ait paylaşımlara sansür uygulanacağı açıklandı. Söz konusu içeriklere ayrıca arama sonuçlarında ya da keşfet bölümünde de yer verilmeyecek

Yapılan açıklamaya göre paylaşılan içerik topluluk kurallarına aykırı bir durum teşkil etmese bile, kendine zarar verme ya da intihara teşvik içeren bir paylaşım yer alıyorsa, şikayet ile kaldırılabilecek. Konuyla ilgili resmi açıklama ise Instagram’ın çiçeği burnunda CEO’su Adam Mosseri’den geldi. Mosseri yaptığı açıklamada şu şekilde.

“Şimdiye kadar yaklaşımımızı kendine zarar verme eylemine dair deneyimlerini platformumuz üzerinde paylaşan kullanıcılara yardımcı olmak üzerine kurduk. Paylaşılan içeriklerin platformumuzda bulunmasına izin verdik zira uzmanlar, söz konusu kişilerin yardım bulması için bunun yapılmasının gerekli olduğu görüşündeydi. Ancak bu içerikleri görme ihtimali olan diğer insanların nasıl etkilenecekleri konusuna ağırlık vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum