Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların İlgisini Çekecek Üç Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya devi kullanıcıların beğenisini toplayacak yeni özellikler test ediyor.
Instagram Kullanıcıların İlgisini Çekecek Üç Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamaları arasında başı çeken Instagram, kullanıcılara yönelik yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulama her geçen gün hızla büyüyor ve yeni özellikler ile kullananların ilgisini toplamaya devam ediyor. Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak yola çıkan Instagram, daha sonrasında Hikayeler başta olmak üzere pek çok yeniliği sundu ve geliştiriyor.

Gelen haberler bu yeniliklerin hız kesmeden devam edeceğini gösteriyor. Şirket şu sıralar kullanıcılarının beğenisine sunacağı üç yeni özellik üzerinde daha çalışıyor. Bu özellikler Sevgi Animasyonu, Takma Ad ve Yakında adları ile öne çıkıyor. Her üç özelliğin de kullanıcılardan ilgi göreceğini söyleyebiliriz. Özellikle Takma Ad özelliği bugüne kadar Instagram’da düşünülmemiş bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram’a Yeni Özellikler Yolda

Instagram’a Yeni Özellikler Yolda

Sosyal medya devinin test ettiği özellikler arasında en dikkat çekeni Takma Ad olmakta. Kullanıcılar bu özellik sayesinde kullanıcılarına özel takma adlar tanımlayabilecek. Mesajlaşılan kişi için Seçenekler bölümünde yer alacak yeni bir buton ile o kişiye özel isim verilecek. Günümüzde pek çok insanın telefon rehberinde tanıdıklarını takma isimler ile kaydettiğini düşünecek olursak Instagram’ın bu hamlesi oldukça mantıklı görünüyor.

Gelecek olan bir diğer özellik ise Yakında olacak. Bu özellik adından da anlaşılacağı üzere kullanıcıların yakın zaman içerisinde çekmiş olduğu fotoğrafları depolamasına imkan sağlayacak. Instagram’ın kamera uygulaması ile çekilen fotoğraflar tekrar kullanılmak üzere hazır tutulacak. Kullanıcılar bu fotoğraflar üzerinde bazı düzenlemeler yapabilecek.

Sosyal medya devinin test ettiği son özellik ise Sevgi Animasyonu olacak. Bilindiği üzere Instagram’da kullanıcılar mesajlaşma sırasında birbirlerinin iletilerine çeşitli tepkiler verebiliyor. Eklenecek olan tepkilere bir yenisi ise Sevgi Animasyonu olacak. Geliştirilen özellik ile kullanıcılar bir gönderiyi beğenme için çok sayıda kalpten oluşan animasyon gönderebilecek. Sosyal medya devi her üç özelliği de test ediyor. Önümüzdeki günlerde uygulama genelinde bu özelliklerin yayınlanması bekleniyor.

Son dönemde özellikle TikTok’un hızlı bir yükseliş trendinde olması, Instagram’ın da yeniliklerine hız vermesine neden olmuş görünüyor. Önümüzdeki süreçte sosyal medya uygulamaları arasındaki kıyasıya rekabetin devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum