Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Takip Ettikleri Kişileri Düzenleyebilecek

Instagram’a gelecek olan yeni özellik ile kullanıcılar takip ettikleri kişileri belirli gruplar altında düzenleyebilecek.
Instagram’da Kullanıcılar Takip Ettikleri Kişileri Düzenleyebilecek

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran sosyal medya devi, milyonlarca kullanıcının yüksek etkileşim sağlamasına zemin hazırlıyor. Platforma geçtiğimiz günlerde üçüncü parti uygulamaların kontrolü için yeni bir arayüz geleceği ortaya çıkmıştı.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik yine kullanıcı arayüzüne yönelik bir iyileştirmeyi içeriyor. Gelen özellik ile çok fazla kişiyi takibe almış kullanıcıların işini kolaylaştıracak diyebiliriz. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde ana sayfa algoritmasını güncellemişti. Yapılan değişiklik sonrası gönderiler kronolojik sıralama yerine kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik bir sıralama ortaya kondu.

Bu algoritma ile kullanıcılar yeni takip ettikleri kişilere dair paylaşımları daha fazla görüyor ve etkileşime geçmediği kişilerin paylaşımlarını ise neredeyse hiç görmeyebiliyor. Tabi kullanıcıların etkileşime geçmediği kişiler takip edilmeye devam ediliyor. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, takip edilen kişileri düzenlemeye yönelik yeni bir özelliği ortaya çıkardı.

Takip Edilen Kişiler Gruplara Ayrılacak

Takip Edilen Kişiler Gruplara Ayrılacak

Wong’un ortaya çıkardığı özellik Instagram’ın takip edilen kişilerin farklı gruplara ayrılmasını test ettiğini gösteriyor. Android uygulama kodlarında ortaya çıkan özellik takip edilen kişileri otomatik olarak gruplandırmayı işaret ediyor. Kullanıcılar son 3 aylık kullanımları baz alınarak ‘En az etkileşime girilenler’ ya da ‘Ana sayfada en çok gösterilenler’ gibi takip ettikleri kişileri gruplara ayırabilecek.

Ayrıca ‘En az etkileşime girilenler’ bölümündeki kişileri tek bir dokunuş ile takipten çıkarmak mümkün olacak. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Grup hikayeleri özelliği ile paylaşımların özelleştirileceği bir araç üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Özellik sayesinde kullanıcılar yakın arkadaşlarına özel hikayeler paylaşabilecek.

Takip bölümü için gelen gruplandırmanın da benzer bir amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Grup kategorileri altında seyahat, sanat, çizgi roman gibi seçenekler yer alacak. Bu da takip listesinin daha düzenli görünmesini sağlayacak. Tabi bu özellik kullanıcıların kendi takip ettiği kişiler için geçerli. Takipçiler için henüz böyle bir seçenek mümkün değil.

Instagram Yüksek Etkileşim Peşinde

Instagram Yüksek Etkileşim Peşinde

Sosyal medya devinin takip edilen kişiler için gruplandırma özelliği kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracaktır. Takip edilen kişilere yönelik yapılan düzenleme ana sayfada görüntülenen paylaşımların belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

İnsanlar kendileri için önemli olan kullanıcıları ya da yakın arkadaşlarını takip edebilecek ve yüksek etkileşim sağlayabilecek. Şirket şu an için özelliği test ediyor ve resmi olarak kullanıma sunmadı. Test sürecinde olan gruplandırma aracı önümüzdeki günlerde platform geneline yayılabilir. Özellikle yüksek sayıda kişiyi takip eden kullanıcılar için bu özelliğin oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum