Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Kullanıcıları Reels Paylaşımları Yapmaları Yönünde Teşvik Ediyor

Instagram, Reels videoların etkileşimini artırarak içerik oluşturucuları bu bölüme yönlendiriyor.
Instagram, Kullanıcıları Reels Paylaşımları Yapmaları Yönünde Teşvik Ediyor

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir aracı haline gelmiş durumda. Kullanıcılara sunulmuş pek çok farklı uygulama bulunuyor ve sürekli yeni özellikler geliştiriliyor. Dünya genelinde son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında Instagram ve TikTok’un öne çıktığını söyleyebiliriz.

Çin merkezli uygulama TikTok, son dönemde en çok indirilen mobil uygulama konumunda. Facebook’un sahibi olduğu Instagram ise TikTok’un bazı özelliklerini kopyalayarak rekabet etmeye başlıyor. TikTok’ta kullanıcılar 15 saniyelik kısa ve eğlenceli videolar hazırlıyor. Bu özellik Instagram’da Reels adı ile kullanıcılara sunuldu.

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında sunulan özellik, dikey formatta kısa videoların oluşturulması amacıyla geliştirildi. Gelen son raporlar sosyal medya devinin kullanıcıları Reels özelliğini kullanmaları için teşvik ettiğini gösteriyor. Sosyal ağın geçtiğimiz günlerde bazı fenomen hesaplara takipçi sayılarını artıracak tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Instagram Kullanıcıların Reels’e Odaklanmasını İstiyor

Instagram Kullanıcıların Reels’e Odaklanmasını İstiyor

Sosyal medya devi içerik üreticilerin Reels bölümünde daha fazla paylaşım yapmaları için farklı yollar deniyor. Bazı araştırmalara göre diğer paylaşım türlerindeki etkileşim oranları Reels’e göre daha az oranda. Reels videolarının görünürlüğü diğer formatlara göre çok daha görünür hale getiriliyor. Kısa video platformu TikTok, 2021’de 1,2 milyar aktif kullanıcıya sahip olacak çünkü insanlar saniyeler içinde kısa videoları beğeniyor.

Bu nedenle Instagram, uygulamasıyla daha fazla kullanıcının ilgisini çekmeye çalışıyor. Instagram ayrıca kullanıcılara Reels paylaşımlarını en iyi şekilde nasıl hazırlayabilecekleri konusunda ipuçları veriyor. Uygulamada yer alan film efektleri, bazı hashtagler, trendlere ile bağlantı kurmak ve çeşitli efektlerin kullanımı ile etkileşimin daha da artacağı belirtiliyor.

Bunlar, Instagram’ın önerdiği başlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Reels içerikleri çok daha iyi hale getirebilecek başka kriterlerin de olduğu belirtiliyor. Şirket kullanıcılara daha fazla Reels videosu izlemelerini öneriyor ve bu yönde kendi paylaşımlarını geliştirebileceklerini vurguluyor. Sosyal medya bölümü Reels bölümünü geliştirmeyi ve TikTok’tan daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum