Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Giriş Ekranında Yazdıkları Şifreyi Okuyabilecek

Instagram’da kullanıcıların giriş yaptığı bölüme yeni bir özellik geliyor. Gelecek olan güncelleme ile şifreler artık maskesiz olarak görülebilecek.
Instagram’da Kullanıcılar Giriş Ekranında Yazdıkları Şifreyi Okuyabilecek

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu platform sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Gelen özellikler arasında en dikkat çekenlerden birisi geçtiğimiz günlerde test edilmeye başlanan beğeni sayılarının gizlenmesi olmuştu. Sosyal medya devi beğeni sayılarını gizlemeyi bazı ülkelerle sınırlı olarak test ediyor ve önümüzdeki günlerde dünya geneline yayabilir.

Bununla beraber şifrelerini hatırlamakta zorlanan kullanıcılar için yeni bir özelliğin daha geleceği ortaya çıktı. Geliştirilmekte olan özelliklere dair araştırmaları ile tanınan Jane Manchun Wong, giriş esnasında yazılan şifrelerin metin olarak okunmasına imkan veren bir özelliğe rastladı. Günümüzde pek çok web sitesi ve uygulama benzer özelliği kullanmaya başladı. Önümüzdeki günlerde Instagram’ın şifre ekranı da daha işlevsel hale gelecek diyebiliriz.

Şifreler Metin Olarak Okunacak

Şifreler Metin Olarak Okunacak

Bilindiği üzere pek çok uygulamada olduğu gibi Instagram’a giriş yapmak için bir hesabın olması gerekiyor. Hesaba giriş yaparken şifre yazılması gerekiyor. Ancak kullanıcılar şifrelerini unuttuklarını belirtiyor çeşitli yollarla yeni şifre almak durumunda kalıyorlar. Wong’un açıklamasına göre giriş ekranında kullanıcılar şifreleri metin şeklinde görüntüleme imkanına sahip olacak.

Sosyal medya devi şifre satırının yan tarafına göz şeklinde bir buton yerleştirecek. Bu butona tıklayan kullanıcılar yazmış oldukları şifreyi metin olarak görebilecek. Bilindiği üzere Instagram ve benzeri platformlarda şifre bölümleri ‘*’ şeklinde gizleniyor. Ancak bu buton ile isteğe bağlı olarak şifreyi görmek mümkün olacak. Wong Twitter hesabından yaptığı paylaşımda özelliğin nasıl çalıştığına dair bir de ekran görüntüsü yayınladı.

Yanlış Şifre Yazmanın Önüne Geçilecek

Yanlış Şifre Yazmanın Önüne Geçilecek

Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan platformların çoğunda kullanıcılar yanlış şifre yazabiliyorlar. Bu yanlış üst üste yapıldığında platformlar ek olarak görüntüledikleri güvenlik kodunun yazılmasını talep ediyorlar. Bu durum ise giriş yapmayı kimi zaman eziyet haline getirebiliyor. Instagram’da şifre bölümünün yazılı olarak görülür hale gelmesi bu tarz sorunların önüne geçecektir.

Kullanıcılar yazdıkları şifreyi görüntüleyerek yanlış yazmamış olacaklar. Tabi bu özelliğin güvenlik anlamında bir sorun yaratması muhtemel. Eğer ekranda olan biten her şey üçüncü kişiler görüntüleniyorsa bu şifreler de kolaylıkla ele geçirilebilir. Sosyal medya devi özelliğin üzerinde çalışmaya devam ediyor ve ne zaman platform genelinde yayınlayacağı bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum