Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların Hesap Güvenliklerini İlgilendiren Değişiklikler Yaptı

Sosyal medya devi Instagram, onaylanmış hesap almak isteyen kullanıcıların işini kolaylaştıracak.
Instagram Kullanıcıların Hesap Güvenliklerini İlgilendiren Değişiklikler Yaptı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarının hesap güvenliğini ilgilendiren yeni kararlar aldı. Geçtiğimiz günlerde Instagram, binlerce kullanıcının kişisel bilgilerinin ele geçirildiği haberi ile gündeme gelmişti. Yaşanan olaylar sonrası şirketin güvenlik politikasını yeniden gözden geçirdiği görülüyor.

Bilindiği üzere Instagram’da hesabını onaylanmış hale getirmek isteyen kullanıcılar için bu işlem adeta bir çileye dönüşmüştü. Instagram hesap onaylamak için belli başlı hesaplara cevap veriyor ve çok az sayıda kullanıcı için onaylama işini yapıyordu. Hatta bu işlem için üçüncü parti kuruluşlar yer alıyordu. Ancak Instagram artık milyonlarca kullanıcısının hesap onaylatma işlemini kolaylaştıracağını açıkladı.

Kullanıcılar Kendisi Başvuracak

Kullanıcılar Kendisi Başvuracak

Sosyal medya devi Instagram’da milyonlarca kullanıcı, hesabını onaylatmak istediği takdirde başvuruyu bizzat kendisi yapabilecek. Başvuru yapmak isteyen kullanıcılar profiline girerek ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Hesap Onayı Talep Et’ seçeneği ile onaylanmış hesap talebinde bulunabilecekler.

Instagram başvuru yapan kullanıcılardan hesap isimlerini, kendi isimlerini ve kimlik fotoğraflarını isteyecek. Yapılan başvuruları kontrol edecek olan şirket, kullanıcılara olumlu ya da olumsuz geri dönüşte bulunacak. Her ne kadar onaylanmış hesap başvurusu tüm kullanıcılar için aktif hale gelmiş olsa da Instagram’ın ünlü ya da fenomen hesaplara öncelik vereceğini belirtmek lazım.

Hesap Bilgileri Detaylı Görüntülenecek

Hesap Bilgileri Detaylı Görüntülenecek

Instagram’ın yeni uygulaması ile hesaplarla ilgili daha fazla detaya ulaşmak mümkün olacak. Takipçi sayısı yüksek olan hesapların ne zaman açıldığı daha önce hangi kullanıcı isimlerine sahip olduğu ve bulundukları yer gibi detaylı bilgilere yer verilecek.

Onaylanmış hesaplar Eylül ayından itibaren Instagram’ın getirmiş olduğu yeniliklerden yararlanabilecek. Özelliklerin daha sonra platformdaki tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum