Instagram’da Binlerce Kullanıcının Kişisel Bilgileri Ele Geçiriliyor

Sosyal medya devi Instagram’da son günlerde pek çok kullanıcı hesabının ele geçirildiğini belirtiyor. İşte detaylar…

Sosyal medya platformu Instagram son yıllarda yakaladığı hızlı ivme ile en popüler iletişim ve paylaşım araçlarından biri oldu. Her geçen gün gücüne güç katan sosyal medya devinde, son günlerde bazı kullanıcıları mağdur edecek olaylar yaşanmaya başlandı.

Instagram’da son günlerde kaynağı belli olmayan hack olayları yaşandığı belirtiliyor. Binlerce kullanıcı hesabının ani bir şekilde ele geçirildiğini belirtirken, yapılan saldırıların nereden gerçekleştiğine dair net bir bilgiye ulaşılmış değil.

Kişisel Bilgileri Ele Geçiriliyor

Kişisel Bilgileri Ele Geçiriliyor

Instagram’da aktif olarak yer alan pek çok kullanıcı hesaplarının kimliği belirsiz kişiler tarafından ele geçirildiğini belirtiyor. İlginç bir şekilde gerçekleşen hack olayında, kullanıcılar e-posta ve telefon numaralarının değiştirildiğine tanık oluyor.

Instagram’dan nedensiz bir şekilde çıkış yapan binlerce kullanıcı, hesaplarına tekrar girmek istediğinde kişisel bilgilerinin değiştirildiği bilgisiyle karşılaşıyor. Instagram’ın iki faktörlü kimlik doğrulamasını da yapamadıkları için kullanıcılar şifrelerini de sıfırlayamıyorlar.

Kullanıcı Mailleri Değiştiriliyor

Kullanıcı Mailleri Değiştiriliyor

Instagram üzerinden saldırıya uğrayan binlerce kişinin hesaplarına ait e-postaların aynı uzantı ile değiştirildiği görüldü. Ağustos ayının başından beri devam eden saldırılarda bilgisayar korsanlarının Rusya uzantısına sahip olan .ru ile e-posta adreslerini değiştiriyor.

Instgram hesaplarını ele geçiren korsanlar, profillerde herhangi bir resim ya da video paylaşımı yapmıyor. Durumun farkına varan Instagram da konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Güvenliği ihlal edilmiş hesapların farkına vardığımızda erişime kapatıyoruz ve etkilenen kullanıcıların şifrelerini sıfırlayabilmelerine olanak sağlıyoruz. Instagram’ın güvenli bir deneyim sunması için çalışmalarımız devam ediyor.”

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı