Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların Yoğun İlgi Gösterdiği ‘Keşfet’ Bölümünün Tasarımını Değiştiriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, yoğun olarak kullanılan ‘Keşfet’ sekmesini yenilemeye hazırlanıyor.
Instagram Kullanıcıların Yoğun İlgi Gösterdiği ‘Keşfet’ Bölümünün Tasarımını Değiştiriyor

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformu Instagram, gün geçtikçe çok daha popüler hale geliyor. Dünyaca ünlü fenomenlerin burada ortaya çıktığı sosyal mecra, kullanıcıların büyük bir tutkusu haline gelmiş durumda. Facebook’un kanatları altında olan uygulama şirketin yükselen yıldızı konumunda olmaya devam ediyor. Bu popülarite uygulamaya her geçen gün yeni özelliklerin kazandırılmasının önünü açıyor.

Instagram’a dair son olarak ortaya çıkan yeni özellik, ‘Keşfet’ bölümünü kullanan kullanıcıları ilgilendiriyor. Uygulama ile ilgili daha önce yapmış olduğu pek çok sızıntı ile gündeme gelen sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, ‘Keşfet’ bölümüne dair yeni özelliklerin geleceğini belirtti. Sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı yenilikler ile bu alanı çok daha işlevsel hale getirmek istediği anlaşılıyor.

Keşfet Sayfası Yenileniyor

Keşfet Sayfası Yenileniyor

Sosyal medya uzmanı Wong’un paylaştığı yeni bilgilere göre Instagram’ın sık kullanılan ‘Keşfet’ bölümüne yeni özellikler geliyor. Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar ‘Keşfet’ sayfasında karşılaştıkları ve beğenmedikleri içeriklere yönelik geri bildirim yapabilecekler. Bilindiği üzere takip ve takipçiden bağımsız olarak çalışan ‘Keşfet’ bölümü Instagram’ın en popüler konularını kullanıcıların karşısına çıkarıyor.

Ancak yeni özellik ile kullanıcılar bu alanda daha fazla söz sahibi olacak. Söz konusu sayfaya yönelik tek yenilik ise bununla sınırlı değil. Wong, ‘Keşfet’ bölümünün Instagram ekibi tarafından ele alındığını ve yeniden tasarlandığını söylüyor.

Mevcut arayüzde kullanıcılar bir paylaşıma dokununca yeni bir menü açılıyor ve gönderiye yönelik işlem yapılabiliyor. Instagram bu menüyü çok daha basit hale getirecek. Kullanıcılar küçük simgeler üzerinden gönderileri beğenip isterse karşı tarafa mesaj gönderebilecek.

‘Keşfet’ Test Sürecinde

‘Keşfet’ Test Sürecinde

Wong, açıklamasında Instagram’ın ‘Keşfet’ bölümüne dair yeni özelliklerinin geliştirme aşamasını tamamladığını söylüyor Bu da yeni özellikler için son testlerin yapıldığı anlamına geliyor. Sosyal medya devinin test sürecinin tamamlanmasının ardından ‘Keşfet’ bölümünü yeni yüzüyle birlikte kullanıcılara sunması bekleniyor.

Yapısı ve kullanım amacı gereği ‘Keşfet’ bölümünün Instagram için son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar arasındaki etkileşimin en hızlı şekilde sağlanması adına bu ekran bir köprü görevi görüyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin ‘Keşfet’ bölümüne reklam eklemeyi düşündüğü gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum