Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kamera ve Mesaj Uygulamaları için Yeni Özellikler Test Ediyor

Instagram kamera ve mesajlar bölümlerindeki deneyimi artırmak için yeni özellikler test ediyor.
Instagram Kamera ve Mesaj Uygulamaları için Yeni Özellikler Test Ediyor

Sosyal medya uygulamaları hemen herkes tarafından kullanılan başlıca mecralar haline geldi. Facebook, Instagram, Twitter ve TikTok gibi platformlar kullanıcı sayılarını artırmak için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Facebook çatısı altındaki Instagram popüler sosyal medya platformlarının başında geliyor.

Her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan platform geçmiş yıllardan bu yana büyük bir değişim geçirdi. Şirket geçtiğimiz günlerde mesajlaşma uygulaması Threads üzerinden hikaye paylaşımı özelliğini test ettiği haberi ile gündeme gelmişti. Kullanıcıların ilgisini canlı tutmak adına ilerleyen dönem için pek çok yeni araç daha test ediliyor.

Tersine mühendislik uzmanları önümüzdeki dönemde paylaşım uygulamasına gelecek yeni özellikleri ortaya çıkardı. Instagram ekibi kamera uygulamasına ve mesajlaşma bölümüne bir dizi yenilik daha getirmeye hazırlanıyor.

Kamera ve Mesajlar Uygulamaları Yenileniyor

Kamera ve Mesajlar Uygulamaları Yenileniyor

Instagram’da kullanıcıların en çok kullandığı araçlardan birisi telefonların kameraları olmakta. Çekilen videolar ve fotoğraflar için telefonların kameralarının yüksek çekim kalitesine sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra Instagram’ın yazılımsal eklentileri de bu deneyimi bir üst seviyeye taşıyor. Bu eklentiler arasında pek çok filtre ve efekt bulunuyor.

Sızdırılan bilgilere göre kamera uygulamasına yeni sekmeler eklenecek. Bu paylaşım deneyiminin daha da artırılmasını sağlayacak. Kamera altında toplanacak seçenekler şu şekilde;

  • Hikayene ekle
  • Reels’e ekle
  • Kontroller
  • Kamera seçenekleri
  • Ön kamerada başlat

Yapılacak bir diğer yenilik ise mesajlar bölümünde yer alacak. İnsanların birbirleri ile özel yoldan iletişime geçmesini sağlayan bu bölüm içerisine yeni bir sekme daha ekleniyor. Sızdırılan görselde mesajlar kutusunda ‘Yakın Arkadaşlar’ adı altında bir bölüm görünüyor. Instagram’ın bu özelliği profesyonel hesaplara özel olarak sunacağı tahmin ediliyor.

Instagram Daha Şeffaf Olacak

Instagram Daha Şeffaf Olacak

Instagram’a yapılacak bir diğer yenilik ise kullanım şartlarına yönelik olacak. Daha önce Facebook bu konuda kullanıcılara şeffaf olmadığı gerekçesiyle epey eleştiri almıştı. Popüler sosyal mecra Instagram kullanıcılara daha şeffaf olmak adına kullanım şartlarında bir dizi güncellemeye gitti. Bundan böyle insanlar kendi bilgilerinin nasıl kullanıldığı konusunda daha fazla bilgi sahibi olacak.

Toplanacak veriler arasında işletim sistemi, donanım ve yazılım sürümleri, batarya seviyesi, sinyal gücü, kullanılabilir depolama alanı, tarayıcı türü, uygulama ve dosya isimleri ve türleri ve eklentileri gibi bilgiler yer alacak. Bu sayede insanlar kendilerinden hangi bilgilerin toplandığına dair bilgilendirilmiş olacak. Sosyal medya devi tüm bu yenilikleri şu an için sınırlı bölge üzerinde test ediyor. Önümüzdeki dönemde tüm kullanıcılar yeni değişiklikler ile tanışmış olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum