Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın iOS Uygulamasında Uzun Fotoğrafları Yüklerken Sorun Yaşanıyor

Instagram’da iOS kullanıcıları uzun boyutlara sahip fotoğraf yüklerken ilginç bir hata ile karşılaştı.
Instagram’ın iOS Uygulamasında Uzun Fotoğrafları Yüklerken Sorun Yaşanıyor

Sosyal medya uygulamaları insanların başlıca iletişim araçları haline geldi. Bu uygulamalardan başlıcalarından birisi ise Instagram olmakta. Facebook’un sahibi olduğu paylaşım platformu dünyanın en çok kullanılan sosyal mecralarından biri konumunda. Şirket bu uygulamaya olan ilgiyi artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor.

Sosyal medya devi son olarak geçtiğimiz günlerde kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplayacağını açıklayarak beğeni toplamıştı. Uygulamayı kullananlar son günlerde yeni bir sorun ile karşılaştı. Instagram’ın iOS sürümünde fotoğrafların kırpılmasıyla ilgili bir problem yaşanıyor.

Bilindiği üzere Instagram’a iOS ve Android uygulamalarından yüklenen fotoğraflar otomatik olarak bir optimizasyon işlemine tutuluyor. Sosyal medya devi bu fotoğrafları en uygun boyuta uyarlıyor ve şekilde görüntülüyor. Ancak iOS uygulamasında son dönemde bu duruma ilgili sorunlar yaşanmakta.

iOS’ta Uzun Fotoğraf Sorunu

iOS’ta Uzun Fotoğraf Sorunu

İnsanların mobil cihazları ile çekmiş olduğu fotoğraflar farklı boyutlara sahip olabiliyor. Özellikle yüksek çözünürlüğe sahip kameralar uzun ya da geniş boyutlarda fotoğraflar çekiyor. iOS kullanıcıları ok uzun boyutta çekilen fotoğrafları eklediklerinde bir sorun olduğunu gördüler. Instagram bu uygulamaları kırpmadı ve olduğu gibi görüntüledi.

Bu durum sonrası oldukça uzun görüntülenen fotoğraflar ortaya çıktı. Yaşanan sorunun neden kaynaklandığı şu an için bilinmiyor. Android uygulamasında ise henüz böyle bir sorun tespit edilmiş değil. Bu sorun sonrası Instagram, iOS uygulamasına yönelik yeni bir düzenleme yaptı ve uzun fotoğraf yüklemeyi şu an için devre dışı bıraktı.

İlgili fotoğrafları yüklemek isteyenler “Daha iyi bir bağlantı olduğunda tekrar deneyeceğiz” mesajı ile karşılaşıyor. Bu da iOS uygulamasından şu an için benzer fotoğrafların yüklenemeyeceği anlamına geliyor. Sosyal medya devinin önümüzdeki günlerde bu sorunu çözecek yeni bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum