Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın IGTV’deki Videoları için Yeni Bir Tepki Özelliği Geliyor

Instagram’ın IGTV’de bulunan videolarına kullanıcılar tepki verebilecek.
Instagram’ın IGTV’deki Videoları için Yeni Bir Tepki Özelliği Geliyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz Instagram’ı gösterebiliriz. Facebook’u sahibi olduğu mecra geçmişten bu yana sürekli kullanıcı sayısını ve gelirlerini artırıyor. Raporlar Instagram’ın büyümesini 2020 yılında da sürdüreceğine işaret ediyor. Son yıllarda Instagram’ın karşısında tehdit oluşturabilecek bir uygulama daha çıktı. Çinli Bytedance tarafından geliştirilen TikTok, kısa sürede milyonlarca kişinin beğenisini topladı.

Öyle ki TikTok 2019 yılında WhatsApp’tan sonra en çok indirilen mobil uygulama oldu. Hem Instagram hem de TikTok geliştirdiği yeni özellikler ile kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. Son olarak Instagram’ın TikTok’ta bulunan bir özelliğin benzerini kendi uygulamasına getirmek üzere çalıştığı ortaya çıktı. Sosyal medya devi daha önce videolar için ayrı bir platform olan IGTV’yi kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirket buraya TikTok’ta bulunan bir özelliği getirmeye hazırlanıyor.

IGTV için Yeni Özellik Geliyor

IGTV için Yeni Özellik Geliyor

TikTok videolarında kullanıcıların sıkça kullandığı özelliklerin başında ‘Tepki Ver’ geliyor. Kullanıcılar bu araç sayesinde videolara belirli reaksiyonlar gösterebiliyor ve birbirleri arasında etkileşimi artırabiliyor. Platformda beğeni toplayan bu özellik önümüzdeki günlerde Instagram’daki videolar için kullanılabilir olacak. Sosyal medya devi IGTV’de yer alan videolar için ‘Video Tepkileri’ adı verilen bir özellik test ediyor. Yeni tepki özelliği sadece bu bölümdeki videolar için geçerli olacak.

Paylaşımlarına tepki verilmesini istemeyen kullanıcılar yapacakları düzenleme ile gerekli izni kapatabilecek. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ve sızıntılar ile tanınan Jane Manchun Wong, Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği ortaya çıkardı. Son dönemde her iki sosyal medya uygulaması da birbirlerinde olan bazı özellikleri kendi platformlarına entegre etmeye başladı.

Geçtiğimiz ay TikTok’un da Instagram’ı andıran bir tasarım üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan Hikayeler bölümünü de Snapchat’ten kopyaladığı biliniyor. Şirket IGTV bölümünü daha popüler hale getirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu bölüm için içerik oluşturuculara Instagram’ın para kazandıracağı gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum