Yatırım yapmaya başla!

Instagram IGTV’de İçerik Üretenlere Para Kazandıracak

Instagram video platformu IGTV’de içerik oluşturanlara reklam gelirinden pay vermeye hazırlanıyor.
Instagram IGTV’de İçerik Üretenlere Para Kazandıracak

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram her geçen gün daha popüler olmaya devam ediyor. Şirket 2019 yılına dair açıkladığı reklam geliri verileri Facebook’u zengin ettiğini ortaya koyuyor. Rakamlar popüler uygulamanın Facebook’a 20 milyar dolar reklam geliri kazandırdığını gösteriyor. Sosyal medya devi kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl dikey formatta bir araya toplandığı IGTV platformunu duyurmuştu.

İçerik üreticiler videolarını bu platform üzerinde paylaşabiliyor ve yeni bir etkileşim alanı yaratıyor. Instagram bugüne kadar bu kişilere herhangi bir kazanç elde etme şansı vermemişti. Aradan 18 ay geçti ve sosyal medya devi bu durumu değiştirebilir. Sosyal medya uygulamaları üzerine sızıntıları ile tanınan Jane Manchun Wong, Instagram’ın IGTV’deki içerik oluşturucular için para kazandıracak bir özellik üzerinde çalıştığını söyledi.

IGTV Para Kazandıracak

IGTV Para Kazandıracak

Şirket Instagram İş Ortağı Programı kapsamında yeni bir projenin üzerinde çalışıyor. Bu program ile IGTV’de videoların arasına yerleştirilen kısa reklamlar sayesinde içerik üreticiler de gelir etme şansı bulacak. Tabi bu her video paylaşan için geçerli olmayacak. Sosyal medya devi para kazanacak hesaplarda belirli kriterler arayacak. Video paylaşımı yapan hesabın takipçi sayısı, video izlenme süresinin bu kriterler arasında yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’da para kazanmak isteyen yayıncıların, son bir yıl içerisinde 4 binden fazla genel izleme ve en az bin aboneye sahip olması gerekiyor. Instagram’da halihazırda kullanıcılar yaptıkları canlı yayınlarında ve hikayeler arasında reklam gösterimleri yer alıyor. Önümüzdeki süreçte IGTV’de paylaşılan videolarda da reklam gösterimleri olacak ve belirlenen içerik üreticiler kazanç elde edebilecek.

Wong’un yapmış olduğu paylaşım sonrası Instagram ilgili özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada “İçerik oluşturucuların IGTV ile para kazanmasına yardımcı olma yollarını araştırmaya devam ediyoruz. Şimdi paylaşacak daha fazla bilgi yok, ancak geliştirme süreci devam ediyor” diye konuştu. Yeni özelliğin aktif hale gelmesi ile beraber kullanıcıların IGTV’ye olan ilgisi artacaktır. Bu sayede hem Instagram hem de video üreticiler gelir etme imkanı bulacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum