Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Video Platformu IGTV’de Bildirim Gönderme Dönemi Başlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın video platformu olan IGTV’de video yayınlayan kişiler takipçilerine bildirim gönderebilecek.
Instagram’ın Video Platformu IGTV’de Bildirim Gönderme Dönemi Başlıyor

Sosyal medya devi Instagram son yılların en popüler uygulamaları arasında yerini almış durumda. Fotoğraf paylaşım temeli üzerine kurulu platform her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor. Geçtiğimiz günlerde stalk yapan kullanıcıların hesaplarına giriş yapmasını isteyeceğini duyuran sosyal medya devi, etkileşimi artırmak adına yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Bilindiği üzere Instagram geçtiğimiz süreçte daha uzun süreli videolar paylaşılmasına imkan sağlayan bir platform kullanıma sundu. IGTV adı verilen paylaşım platformunda kullanıcılar 1 saat süreye kadar video yayınlayabiliyor. Instagram’ın kendi uygulamasında video süreleri 1 dakika ile sınırlıyken buradaki paylaşım süresi kullanıcılara büyük bir özgürlük sağlıyor. Sosyal medya devi IGTV için yeni bir bildirim özelliği getirmeye hazırlanıyor.

IGTV’de Yayıncılar Bildirim Gönderecek

IGTV’de Yayıncılar Bildirim Gönderecek

Instagram, IGTV’deki yayıncıları takipçileri ile olan iletişimi artıracak bir özellik getiriyor. Yeni özellik ile video paylaşım platformundaki yayıncılar, takipçilerine bildirim gönderebilecek. Bu sayede kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hiçbir paylaşımını kaçırmamış olacak. Özellikle yüksek takipçi sayısına sahip olan ve çok fazla video paylaşan yayıncılar için gelen bildirim özelliği iletişim anlamında büyük fayda sağlayacaktır.

IGTV, Instagram tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde kullanıma sunulmuştu. Şirket için bu platformu ile YouTube’a rakip olmak istediği yorumları yapılmıştı. Instagram’ın TV bölümünde sadece video paylaşımı yapılmıyor. Platformda paylaşılan sezonluk dizilere rastlamak mümkün. Bunun en somut örneği ise Un-filtered adlı dört bölümlük bir mini dizi olmuştu.

Tabi özelliğin çalışması için kullanıcıların hesap ayarlarından “IGTV bildirimlerini aç” seçeneğini aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu sayede kullanıcıların platforma video bakmak için girmesine gerek kalmayacak, içerikler ayaklarına gelecek. Sosyal medya devi bu sayede IGTV’ye olan ilgiyi artırmayı planlıyor. Bilindiği üzere Instagram’da Keşfet bölümünde IGTV videoları öneri olarak gösteriliyor. Yine uygulamanın sağ üst bölümünde IGTV logosuna tıklayarak paylaşılan içerikleri izlemek mümkün.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum