Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayelerin Masaüstündeki Tasarımını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Instagram, hikayelerin masaüstündeki görünümünü değiştirmeye hazırlanıyor.
Instagram Hikayelerin Masaüstündeki Tasarımını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulamaları artık hemen herkes tarafından kullanılan platformlar olarak biliniyor. Bu platformlar sürekli geliştiriliyor ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunulması amaçlanıyor. Son yılların en popüler platformları arasında Instagram’ın başı çektiğini söyleyebiliriz. Facebook tarafından geliştirilen platform geçen yıllar içerisinde büyük bir değişim geçirdi. Instagram’da kullanıcıların en çok kullandığı araçlardan birisi hikayeler olmakta.

İlk olarak Snapchat tarafından geliştirilen bu uygulama daha sonrasında Instagram tarafından kopyalandı ve milyonlarca insan tarafından kullanılır hale geldi. Bununla yetinmeyen sosyal medya devi hikayeler bölümüne sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Reels videoları ve alışveriş özelliğini de dağıtmaya başlayan şirket, mobil uygulamasının yanı sıra masaüstü bölümüne de ağırlık vermeye başladı.

Bilindiği üzere Instagram, mobil uygulama merkezli bir sosyal medya platformu olarak biliniyor. iOS ve Android üzerinde bulunan pek çok özellik masaüstünde kullanılamıyor. Son dönemde sosyal mecra bu alana da ağırlık vermiş durumda. Instagram, Hikayeler için de benzer bir değişim yapmaya hazırlanıyor.

Hikayeler için Yeni Masaüstü Görünümü Geliyor

Hikayeler için Yeni Masaüstü Görünümü Geliyor

Instagram Hikayelerine masaüstünüzden göz atmak yakında biraz daha kolay olabilir. Şirket web sitesinde bu özelliğin daha kullanışlı olması için masaüstünde yeni bir görünüm üzerinde çalışmaya başladı. Yeni görünümle Hikayeler, sayfanın tamamını kaplayan tek bir kutucuk yerine bir sıralı kutular şeklinde görünüyor.

Gezinme tarafında bir değişiklik olmayacak ve Hikayelere manuel olarak tıklanabilecek veya otomatik olarak oynatılmasına izin verilebilecek. Ancak artık bu sayede Instagram’ın masaüstü uygulamasında hikayelere göz atmak daha kolay bir hal alacak. Yeni görünümü kaç kullanıcının gördüğü veya değişikliğin kalıcı hale gelip gelmeyeceği tam olarak belli değil.

Gelecek tasarım güncellemesi ile hikayelerin büyük ekranlar ile daha uyumlu hale geleceği tahmin ediliyor. Instagram’dan bir yetkili geçtiğimiz ay, uygulamada sınırlı sayıda bir kitleye görünmeye başlayan özelliği test ettiklerini doğruladı. Ancak yeni görünümün ne zaman tüm platforma sunulacağı bilinmiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum