Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayeleri Facebook’ta Daha Görünür Hale Geliyor

Instagram’da paylaşılan hikayeler önümüzdeki günlerden itibaren Facebook’ta doğrudan görüntülenecek.
Instagram Hikayeleri Facebook’ta Daha Görünür Hale Geliyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketi Facebook milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şirket Facebook’un yanı sıra Instagram ve WhatsApp gibi popüler uygulamaların da sahibi konumunda. Son yıllarda Mark Zuckerberg tüm uygulamaları birbiriyle entegre edecek girişimlerde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram ve Messenger’da mesajlaşma araçlarının bir araya toplanacağı gündeme gelmişti.

Popüler uygulama Instagram’ın en sevilen özelliklerinden birisi Hikayeler olmakta. Çoğu kullanıcı paylaşım yapmaktan ziyade hikayelere yer vermeyi tercih ediyor. Hatta bu özellik Facebook’ta da kullanılabiliyor. WhatsApp tarafında ise Durumlar sekmesi altında kullanıcılar benzer paylaşımlarda bulunuyor. Son dönemde Facebook kullanıcıları Instagram’da paylaşılan hikayeleri de görmeye başlamıştı. Önümüzdeki günlerde ise bu hikayeler Facebook’ta daha görünür hale gelecek.

Instagram Hikayeleri Facebook’a Geliyor

Instagram Hikayeleri Facebook’a Geliyor

Instagram kullanıcıları uzun zamandır hikayelerini Facebook’ta paylaşabiliyor. Hatta şirket kullanıcılara bunu yapmalarını teşvik ediyor. Ancak test edilen bir özellik Instagram’daki hikayelerin doğrudan Facebook’ta görünür olacağını ortaya çıkardı. Bundan böyle profil fotoğrafının etrafındaki halkanın renginden paylaşılan hikayenin Facebook’a mı yoksa Instagram’a mı ait olduğunu anlamak mümkün olacak.

Facebook’ta paylaşılan hikayeler mavi halka ile gösterilecek. Instagram’ın hikayeleri ise tahmin edildiği üzere turuncu ve pembe renk tonlarında olacak. Bu özellikten sadece Facebook ve Instagram hesaplarını birbirine bağlamış kullanıcılar ve halihazırda Instagram’daki takipçiler yararlanabilecek. Özelliğe dair çıkan ekran görüntüsünde “Facebook’ta sizi Instagram’da takip etmeyen kişiler hikayenizi göremez.” ifadeleri yer alıyor.

Sızıntıları ile tanınan Matt Navara bu özelliğin doğruluğunu Facebook’tan bir yetkili ile temasa geçerek doğruladı. Facebook temsilcisi geliştirdikleri özelliğim tüm gizlilik ayarları ile uyumlu olduğunu ve Instagram’daki kullanıcıların hikayelerini isterlerse Facebook’taki görünümüne tamamen yapabileceklerini söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum